1 YIL İÇERİSİNDE BİTMESİ PLANLANIYOR
Akyazı İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Adına Başkan Abdurrahim Atmaca ve yönetim kurulu yeni yapılacak olan İmam Hatip Lisesi ile ilgili açıklama yaptı.
Tarih : 11.10.2013 Kategori : Foto Galeri Gösterim : 6507

Akyazı İmam Hatip Lisesi Mezunları  Derneği Adına Başkan   Abdurrahim Atmaca açıklamasında Bilindiği üzere Akyazı İmam Hatip Mezunları Derneği ( AKİMDER) olarak 16.11.2012 tarihinde Sakarya Valiliği ile yapılan protokolde Akyazı’mızda 32derslikli bir  İmam Hatip Lisesi yapılması kararlaştırılmıştır. Bu protokole göre inşaatın betonarme kısmını derneğimiz; geri kalan kısmını Sakarya Valiliği’nin yapması kararı alındı.

4 kat üzerine yapılması planlanan okul inşaatının  taban alanı 1750 metrekare ;toplamda ise  7000 metrekare olacaktır.Yapılacak olan okulun resmi maliyeti yaklaşık olarak 5.369.000 Tl tutarındadır.Betonarme kısmı ise yaklaşık 2.000.000 Tl tutarındadır.

Yeni hastane binasının arkasındaki Orman İşletmesi’nin Akyazı Belediyesi’ne mesire alanı olarak tahsis ettiği yerde okul inşaatının yapılmasına kararı verildi. Bu alanda 10.000 metrekare Akyazı İmam Hatip  Lisesi inşaatı için; 10.000 metrekare de Akyazı  Sağlık  Meslek Lisesi   yerleri  bedelsiz olarak Akyazı Belediye’si ve Orman İşletme Müdürlüğü’nce Milli Eğitim Bakanlığı’na 09.10.2013 tarihinde  devredildi. Tabi bu tahsis süreci tam 11 ay sürdü.B u süreçte Akyazı Sağlık Meslek Lisesi’nin resmi işleri de halledilerek okul yapım aşamasına gelindi.Tahsis işlemi sürerken yapılacak olan İmam Hatip Lisesi inşaatının plan ve projesi üzerinde çalışmalar  devam etti.Bu çalışmalar esnasında mühendis arkadaşlar hiçbir ücret talebinde bulunmamışlardır.Bu yapılan işlerin piyasa değeri 100.000 Tl – 130.000 Tl arasındadır.Bugün gelinen noktada temel atma aşamasına gelinmiştir.Bayram ve sonrasında dernek olarak yapacağımız çalışmalarla en kısa zamanda   özlemimiz olan okulumuzun  temelini atıp ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı okullarına en kısa sürede kavuşturmak istiyoruz.

Bu süreçte hiçbir zaman bizlerden desteğini esirgemeyen başta Akyazı Belediye’sine ,Orman İşletme Müdürlüğü’ne ayrıca okul mimari ve statik projesini yapan Sakoğlu Mimarlık adına  mimar Erdoğan SAKOĞLU’na ,zemin etüdünü yapan Jeo Tasarım firmasına ,elektrik projesini yapan mühendis Fuat YILMAZ’a ,harita mühendisi Mehmet SARI’ya,orman mühendisi Erhan VELİOĞLU’na  ayrıca derneğimiz yönetim kurulu üyelerine,Akyazı’mızın değerli basın mensuplarına ayrıca sürece katkı sağlayan herkese katkılarından dolayı şahsım ve Akyazı halkı adına teşekkür ederim dedi

Ayrıca   bu süreçte  okul inşaatına katkı sağlamak isteyen değerli  hayırseverler için banka hesap numaraları şunlardır.

Kuveyt Türk Katılım BankasıcA.Ş Sakarya Adapazarı Şubesi
İBAN TR460020500000842550500001

Ferhat Sağlam

2 3 5 6 7 8

Etiketler :
reklam
baslik
DİĞER GALERİLER