20 Hafize Öğrenci İçin Muhteşem Final

12 Ekim 2013 Cumartesi günü Akyazı Kapalı Spor Salonunda düzenlenen hatim merasimi Akyazı İlçe müftüsü Mehmet Şenokur’un açılış konuşması ile başladı. Şenokur  “Bu mutlu günü, bu şerefli günü, bu mana dolu güzel günü bize lütfeden yüce rabbimize sonsuz hamdüsenalar olsun. Bütün hizmetlerimize en büyük katkıda bulunan halkımıza huzurlarınızda teşekkür ederim. En büyük mirasımız olan Kur’an-ı Kerim’e sahip çıkanlara müjdeler olsun diyor sevgili peygamberimiz, İnşallah Bu müjdeye layık olanlardan oluruz. Ailece kendini bu işe adamış Yıldırım ailesine, hoca hanımlarımıza ve esas eli öpülecek olan, kızlarını kuran kurslarına gönderip okutan anne ve babalara Teşekkür ediyorum Allah hepinizden razı olsun ”dedi.

Akyazı İlçe müftüsünün ardından bir konuşma yapan Sakarya İl üftüsü İlyas Serenli’de “Hafızlık müessesi çok önemli biz buna çok önem veriyoruz. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı on altı binden fazla Kur’an kursumuz var. Bu kurslarda okuyan bir milyonun üzerince öğrencimiz var. Bu bir milyon üzerindeki öğrencilerimizin yüzde doksan ikisi de bayandır. Yani bayan kardeşlerimiz Kur’an-ı okumaya ve ezberlemeye erkek kardeşlerimizden daha çok rağbet gösteriyorlar, hanımlarımızın öğrenmesi bizim için çok önemli! Peygamber efendimiz de buna çok önem vermiştir. Bir hanıma İslam’ı öğretmek demek bir nesli öğretmek demektir. Çok mesai ve gayret sarf ederek hafızlıklarını bitiren öğrencilerimize, onları yetiştiren hocalarına ve desteklerini esirgemeyen ailelerine ve halkımıza teşekkür ederim” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Sakarya il müftüsü İlyas Serenli ve Akyazı ilçe müftüsü Mehmet Şenokur salondan ayrıldı.

Zaman zaman duygulu anların yaşandığı Program ilahi grubunun seslendirdiği güzel ilahiler, Efendimizin merhametiyle alakalı hadis canlandırması, hafızların kendilerini tanıtımı, hafızların okuduğu aşır, muhteşem fon müzikleriyle okunan şiirlerle ve taç takma merasimiyle son buldu.

Merasim sonrası Hafız Öğrencilere altın ve çeşitli hediyelerin takılması merasimi takip edenler tarafından da büyük takdir topladı.

resim8246_2 resim8246_3 resim8246_4 resim8246_5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir