2014 YGS’ye girecek adayların sınav yerleri açıklandı

Sınava hazırlanan adaylar YGS’ye giriş yerlerini ÖSYM’ninwww.osym.gov.tr internet adresinden öğrenebilecek.

ADAY İŞLEMLERİ SERVİSİNDEN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

2014 YGS 23 Mart Pazar günü yapılacak sınavda,  adaylar Sınav Giriş Yerleri ve Sınav Giriş Belgesi bilgilerini bugünden tarihinden itibaren Aday işlemleri servisi ais.osym.gov.tr adresinden öğrenebilecektir.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖNLEM ALINDI

Milli Eğitim Bakanlığı, paralel yapının seçimlere bir hafta kala yapılacak Yüksek Öğretime Giriş Sınavı’ndaki kaos planına yönelik önlem aldı. Yaklaşık 2 milyon öğrencinin gireceği sınav sırasında güvenlik önlemleri üst seviyede tutulacak. Yedek görevli sayısı çoğaltılacak. Usulsüz rapor alanlar hakkında kanuni işlem yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), seçimlere bir hafta kala yapılacak Yükseköğretim Geçiş Sınavı’nda (YGS), bazı öğretmenlerin topluca izin alarak kaos yaratacağı iddialarına ilişkin önlem aldı. Yaklaşık 2 milyon üniversite adayı seçimlere bir hafta kala, 23 Mart’ta üniversiteye girişte birinci aşama olan YGS’ye girecek.

TOPLU İZİN ALINACAK İDDİASI

İddialara göre, sınav öncesi, bazı öğretmenler topluca izin alacak, sınav günü ise öğretmenlerden bir kısmının ‘tehdit ve şantajlarla’ görevlerini ihmal etmeleri sağlanıp, sınavın güvenli ortamda gerçekleştirilmesine engel olunacak. Soruların sızdırıldığına ilişkin haberler de medyada yer alacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir