297.Başörtüsüne Özgürlük Basın Açıklaması Gerçekleşti

Gaziantep’in Şahinbey ilçesi Türktepe ilköğretim okulu 8. Sınıf öğrencisi Sedanur AĞSU başörtülü olarak okula geldiği için okul müdürünün talimatıyla linçe tabi tutuldu.
İzmir’in menderes ilçesine gölcükler Adnan OLCAY Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi elif AYKANAT başörtülü olduğu gerekçesiyle idareciler tarafından okulundan sürgün edildi. Başörtü düşmanlığı yapan sözde okul idarecilerini kınıyoruz. M.E.B. acilen çözüm üretmelidir. Akyazı’dan sesleniyoruz tüm veliler çocuklarını okullara başörtüleriyle birlikte gönderebilirler hiçbir hukuki sakıncası yoktur.

İslam dünyasının kanayan yarası haline gelen Suriyede yaşanan vahşet ve katliam ne yazıkki artarak devam ediyor.Zalim Esad rejiminin işlediği savaş ve insanlık suçlarını ise durdurmak için uluslararası toplum hiçbir somut adım atmıyor.Bugüne kadar katil Esad rejimine her türlü silah desteği veren Rusya’nın son oyununu ise Türkiye bozdu.Cinayet şebekesine ağır silah ekipmanları göndermeye çalışan Rusya’dan kalkan suriye uçağına müdahale eden Türkiye,böylece Esad-Putin ittifakını bozmuş oldu.İslam düşmanlarının kurduğu tuzakları Rabbimiz inşallah boşa çıkaracak ve mazlum Suriye halkı zafere ulaşacaktır.

Esadın ordusu tarafından Akçakale’ye atılan bombalar Türkiye’yi sıcak bir çatışmaya sokmaya çalışan emperyalist güçlerin bir oyunuydu.Türkiye bu oyuna düşmediği gibi son atılan adımlarla da bu oyun bozuldu.Bundan sonra yeni provokasyonlar yapılacaktır ve halkımızın bu oyunlara karşı dikkatli olması gerekir.Müslüman dünyanın diktatörlüklere karşı verdiği onurlu mücadelenin başarıya ulaşması bakımından yardımlaşmayı ve dayanışmayı sürdürmeliyiz.Sayıları 100 bini geçen Suriyeli mülteci kardeşlerimize İslam tarihindeki Ensar-muhacir örneğinden yola çıkarak destek olmalı,ihtiyaçlarını gidermek için gayret göstermeliyiz.Kurban bayramı yaklaşırken ve bizler bayramı karşılamaya hazırlanırken,zulüm altında inleyen,mazlum ve mahrum kardeşlerimizi de düşünmek ve onlara elimizden gelen yardımı sağlamak insani ve İslami vazifemiz olmalıdır.

İnşallah bu zulüm yağmuru dinecek ve zalimler döktükleri kanda boğulacaklardır.Sonuç olarak Suriyeli kardeşlerimize dua etmeye ve gücümüz oranında yardımcı olmaya devam edelim.Emperyalist güçlerin kirli emellerine alet olmayalım,bizi birbirimize düşürmeye çalışanların tuzaklarını boşa çıkaralım inşallah. Gelecek hafta cumartesi saat 12:30’da buluşmak üzere Allaha emanet olunuz.

Akyazı Adalet ve Özgürlükler Platformu Adına
Mazlumder Sözcüsü
Burhan ÇİMŞİT

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir