4+4+4 ‘E Başkan Yazıcı’dan Sıkı Takip

4+4+4 yeni eğitim sistemi ile ortaokul ve liselerde seçmeli ders olan Arapça, Kur’an-ı Kerim, Siyer (Peygamberimizin hayatı) ve Uygulamalı Matematik gibi derslerde en fazla Kur’an-ı Kerim dersinin seçildiği Akyazı ilçesinde bu dersin en fazla tercih edilme nedenleri arasında Başkan YAZICI’nın sıkı takibi olduğu ortaya çıktı.
Özel hayatında da Başkan Yaşar YAZICI’nın Kur’an-ı Kerimin okunması ve yorumlanması çalışmalarını takip ettiği bilinmektedir. Nitekim Akyazı Müftülüğüne Kuran Kursu yapımı için 7 dönüm, Kur’an-ı Kerim Kıraat Eğitim Derneğine ise 3 dönüm yer tahsisi ve imarı noktasındaki destekleri de bu inancın bir göstergesidir.

Başkan Yaşar YAZICI “Hükümetimizin uygulamayı uygun gördüğü ve bizim de destek verdiğimiz 4+4+4 eğitim sistemi daha yeni bir sistem, ancak artılarının eksilerinden çok fazla olduğu, eğitim alanında kendini ispatlamış bilim adamlarının ifadesidir. Bizde inanıyoruz ki bu sayede eğitim daha bilinçli daha kolay ve kesintisiz yaşayarak öğrenilecektir.

Bu sayede görüyoruz ki öğrencilerimiz formasyonu sağlam İlahiyat Fakültesi mezunu alanında uzman kişiler tarafından hayatımızın gayesi olan Kur’an-ı Kerimi en güzel şekilde öğrenme fırsatı elde etmişlerdir. Bugün Dokurcun İlköğretimde bir inceleme de bulunduk Okul Müdürümüz Cengiz KIYAK ile birlikte sınıfları dolaştık Müdürümüze ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Bu 4+4+4 eğitim sisteminin İlçemize ve Ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum”dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir