Acelle Yaylasında İftar’da Buluştular

Akyazı’nın önde gelen iş adamları ve protokol üyeleri Acelle Yaylasında İftarda buluştu.
 Akyazı Kur-an Kursu yaptırma ve öğrencilere yardım derneği tarafından Bu yıl Boztepe Köyü Çatalkaya Mah. Acelle Yaylası Cami Kur-an Kursu’nda İftar yemeği verildi.

Acelle yaylası Çatalkaya mahallesi yaz Kur-an kursunda İftar Daveti düzenleyen Akyazı’nın tanınan simalarından Kuran kursu Dernek başkanı Dr. Cevat Yıldırım “Birlik ve beraberliğimizin pekişmesi ve diyalogun artması için düzenlediğimiz bu daveti başlangıç olarak görüyoruz. Amacımız kuran talebeleri ile birlikte olmak ve onlara destek olmak. Bundan sonraki yıllarda bu gibi davetleri geleneksel hale getirmektir. İftarımıza katılan her kese hoş geldiniz diyorum.”dedi.

Yaz Kur-an kursunda eğitim gören öğrencilerle birlikte İftar yemeğine katılan Marmara Üniversitesi İlâhiyat profesörü Prof.Dr. Ramazan Ayvalı, Kuzuluk belediye başkanı Bilal Soykan, Altındere Belediye Başkanı Mehmet Çakmak, Boztepe köyü muhtarı Seyfi Ünlütürk, İhlâs Kaplıca Evleri Genel Md. Yrd. Mehmet Taştan, Yunus Arvas, Anayasa Komisyonu Başkanı Dr. Burhan Kuzu’nun kardeşi Milli eğitimden emekli Mustafa Kuzu Akyazılı iş adamlarından Hasan Gündüz, Foto Zeki, Ahmet Uzun ve eğitim görevlileri katıldı. Misafirler Prof.Dr. Ramazan Ayvalı‘nın hoş sohbetleriyle keyifli vakit geçirdi. Ağustos ortasında ilçe merkezinde 33 dereceyi bulan sıcaklığa rağmen yaylanın serin havasında üşüyen misafirlere Prof.Dr. Ramazan Ayvalı “Bu soğuğa yiğitlik sökmez” diyerek hırkalarını giymelerini tavsiye etti.

İftar sonrası sohbet eşliğinde içilen çayların ardından, Acelle yayla camisinde kılınan teravih namazı sonra program sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir