Başbakan Erdoğan, 3 bakanın istifasının ardından kabine revizyonu için Köşk’e çıktı. Başbakan Erdoğan Köşk’teki görüşmenin ardından kabinedeki 10 yeni bakanı açıkladı.

Buna göre; Başbakan Yardımcılığı’na, Emrullah İşler, Adalet Bakanlığı’na Bekir Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na Ayşenur İslam, Ekonomi Bakanlığı’na Nihat Zeybek, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na İdris Güllüce, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na Akif Çağatay Kılıç, İçişleri Bakanlığı’na Efkan Ala, Ulaştırma Bakanlığı’na Lütfü Elvan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Fikri Işık ve AB Bakanlığı’na Mevlüt Çavuşoğlu getirildi.

İslam’ın Bakan olması Sakarya siyasetinde sürpriz oldu. Özellikle Ak Parti çevreleri Ayşenur İslam yerine, Ak Parti Milletvekili Şaban Dişli’nin bakanlığını bekliyordu.

Adalet ve Kalkınma Partisi AK Parti Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, 16 Ocak 1958′de İstanbul Üsküdar’da doğdu. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Cahide’dir. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede, doktorasını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir