Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi Portekiz’deydi

Akyazı Anadolu Öğretmen Lisesi Avrupa Birliği Bakanlığı COMENIUS projesi kapsamında 2. ziyaretini Portekiz’e yaptı.

İngilizce öğretmeni Seda YILDIRIM ve öğrencileri; Onur KUT, Üzeyir KAV ve İsmail ANKARALI’ dan oluşan ekip Portekiz ziyaretinden önce Almanya’nın Frankfurt şehrine de uğrayarak tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Seyahatin ikinci günü Portekiz’e geçen ekip burada diğer katılımcı ülkeler; Letonya, İspanya, Yunanistan, İskoçya, Portekiz, Finlandiya ve Polonya ile birlikte “Dört element ve bunların hayatımıza etkisi” konulu projenin etkinliklerini gerçekleştirdi.

Seda YILDIRIM çalışmaların verimli geçtiğini, öğrencilerin farklı kültürler tanıma fırsatı yakaladığını belirterek, bu tür projelerin daha da yaygınlaşmasını temenni ettiğini söyledi. Öğrenciler geziden ve çalışmalardan çok etkilendiklerini hayatları boyunca unutamayacakları bir deneyim yaşadıklarını belirttiler.

Okul Müdürü Bülent KAYA okul olarak her yıl ülkemizin bir bölgesine gezi yaptıklarını bu gezilerin öğrenciler üzerindeki olumlu etkisini gördükten sonra; yurt dışı etkinliklerinin faydalı olacağını düşünerek bu projeye dahil olduklarını, bu yıl proje kapsamında yedi ülkenin ziyaret edileceğini ve Eylül ayında da bu ülkelerin ilçemize geleceklerini belirtti.

30

31

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir