Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı’ya Ziyaret

Sakarya Milletvekili Hasan Ali ÇELİK ve Of Belediye Başkanı Murat SARAL, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI’ yı makamında ziyaret etti.
 

Misafirler bir müddet Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI’nın makamında ziyarette bulunduktan sonra, esnaf ziyaretlerinde bulundular. Of Belediye Başkanı Murat SARAL “Akyazı bizim memlekete çok benzeyen güzel bir ilçe, insanı ve doğası ile yaşanılası bir yer, memleketteyim hissini yaşadığım yegâne yerlerden bir tanesi, Başkan YAZICI’yı çalışmalarından ötürü tebrik ediyorum. Teknik, Sosyal ve Kültürel çalışmaları ile bölgede göz kamaştırıyor. Bizde buradaki çalışmalardan alıntılar yaparak Of ilçemizde uygulayacağız” dedi.

Sakarya Milletvekili Hasan Ali ÇELİK ise; “ Akyazı’ya her geldiğimde bir değişiklikle karşılaşıyorum. Çalışmalar hep vatandaşlarımız için, biz Ankara’da Başkanlarımız ise bölgelerinde sizler için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde çalışmaktalar. Akyazı’da yapılan Çarşı içi projesi ve önemli bir proje Akyazı’ya bir güzellik katacağına inanıyorum ve çalışmalarından ötürü Başkan YAZICI’ya teşekkür ediyorum”dedi.   

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Sayın Milletvekilimizin ve Başkanımızın Akyazı’yı ziyaretleri bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Yoğun bir çalışma içinde olduğumuz şu günlerde, kısa sürede getirdiğimiz Doğalgazdan sonra Akyazı’mızda eksik olan asfaltlama çalışmalarını tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Aynı zamanda, Çarşı projesi hızla devam ediyor. Ve bizde takibini gerçekleştiriyoruz. Mevcut daha önce tespit ettiğimiz eksik kalan yolların asfalt yama ve diğer asfalt kırığı çalışmaları başta olmak üzere, yürüyüş yolları, parke çalışmaları, yol temizlik çalışmalarımız devam etmekte. Sosyal çalışmalarımız da artan bir tempo ile sürüyor, Milletvekilimize ve Başkanımıza Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi Derslere Destek Merkezini gösterdik. Burada yapmış olduğumuz çalışmalarımızı anlattık. 350 öğrencimiz geçen sene yararlandı bu merkezden şu an da kayıtlar alınmakta, öğrencilerimiz bu dersliklerde, okullarda gördükleri derslerin tekrarını yaparak, kendilerini geliştirmekteler. Bu çalışma bizim çok önem verdiğimiz bir çalışmadır. Bu  yıl bu merkezden 60 öğrencimiz SBS sınavlarında başarılı oldu. Bu başarı sadece bizim değil tüm Akyazılıların başarısıdır” dedi.

Of Belediye Başkanı Murat Saral ve Sakarya Milletvekili Hasan Ali ÇELİK ile Çarşı İçi Peyzaj çalışmasını yerinde inceleyerek projenin haklımıza yararlı olmasını temenni ettiler. Daha sonra Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür evi Derslere Destek Merkezine giderek oradaki sınıf ve kütüphaneleri gezerek değerlendirmede bulundular. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir