Akyazı Belediyesinden Müjde

Akyazı Belediyesinden bir müjde daha 400 yataklı yurt için planlama ve zemin etüdü tamam

Akyazı Belediyesi,Kredi Yurtlarkurumu ve Toki işbirliği ile Akyazı İnönü mahallesi 380 ada 1 parsel 12000 m2 lik alan üzerine kredi yurtlar kurumu tarafından yaptırılacak olan 400 yataklı yurt binası için planlamalar ve hazırlıklar tamamlandı.

Kredi yurtlar genel müdürlüğünce ilçemize dün ziyarette bulunan ve toki jeoloji mühendisleri Akyazı Belediyesi başkanı Yaşar YAZICI ve Akyazı Belediye Başkan yardımcısı Ünal GÜNDÜZ ile görüşerek zeminde jeolejik etütler için çalışmalarını başlatılması için görüşmeleri tamamladılar.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI tarafından yapılan açıklamada “Kredi Yurtlar kurumu ve toki yetkilileri ile birlikte yaptığımız görüşmeler, gerekli zemin kontrolleri jeolojik çalışmalar ve hazırlıklarımızı tamamladık. 400 yataklı modern yurt binamızın yapımına en kısa sürede başlıyoruz. Yurt binamızın yapımı toki tarafından başlatılacaktır. İlçemize yapılacak olan bu yurt binası sayesinde bir çok öğrencimiz bundan faydalanacak.Akyazı Belediyesi olarak Eğitime bir katkı bir hizmette böyle yapmış olmanın sevinci içerisindeyiz ilçemize ve tüm ilçemizde okuyacak öğrencilerimize hayırlı olsun ” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir