Akyazı Kaymakamı Ballı ‘Eğitim gönül işidir’

Sakarya Serhat Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yücel Alabaş, Akyazı Eğitim ve Sosyal Hayatı Destekleme Derneği(AKEGDER) Yönetim kurulu ve Akyazı FEM Dershanesi Şube Müdürü Oktay Kucak, Akyazı Kaymakamlığına atanan Kamuran Mustafa Ballı’yı makamında ziyaret ettiler.

Kaymakam Mustafa Ballı eğitimcilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek,”Eğitim önemlidir ve tek başına yapılacak bir iş değildir. Bu bir gönül işidir. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı olsun” dedi.
Kaymakam Mustafa Ballı ”Sivil Toplum Kuruluşların sinerji oluşturmasıyla, huzur buluruz, huzur veririz” dedi. Ballı, bölgenin ve özellikle de Akyazı’nın potansiyel bir cevher durumunda olduğunu dikkat çekerek eğitimcilere önemli öğütlerde bulundu.
Serhat Eğitim Kurumları Genel Müdürü Yücel Alabaş ” Akyazı’yı şehir içinde ve ülke çapında temsil edebilen Akyazı’nın menfaatleri doğrultusunda her zaman bir arada olabilmeyi ve her zaman her platformda da bir araya gelebilmeyi sistemli bir işleyiş ile gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bizlerde köprü görevi görerek, dünyadaki gelişimi takip ve başarımızı sürdürmek için eğitimli, donanımlı, kültürlü ve dürüst kadrolarla, katkı sağlamayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.
Sadece okul duvarları arasında kalan bir eğitim değil, sokağa, topluma, ülkelere, dünyaya yayılan bir eğitim anlayışı içinde olduklarının altını çizen AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik ”Bir milletin geleceğine yön veren o milletin en kutsal varlıkları analar ve eğitimcilerdir. Bir ana nasıl ki ölünceye kadar ’ana’ ise eğitimci de son nefesine kadar ’öğretmen’dir. Biz daima meslektaşlarımızın yanındayız. Onların dertleri bizim dertlerimiz, kederleri kederimiz, sevinçleri de sevincimizdir. İrfan ordusunun neferleri elleri öpülesi insanlardır. Yeni eğitim-öğretim yılın başarılı olmasını diliyorum” dedi.
Çiçek takdim eden, yeni görev yerinde başarılar dileyen Akyazı FEM Dershanesi Şube Müdürü Oktay Kucak ise” Akyazı’nın dışarı açılan kapısı ’FEM’ olduğunu belirtti. Yeniliklere ve gelişime açık, hedefi daima ilerlemek ve yükselmek olan dershanenin, 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında da üstün başarı elde ettiğini belirten Müdür Kucak ”4 Tıp,6 Hukuk, 5 PDR, 30 Mühendislik,10 İlahiyat Fakültesi başta olmak üzere değişik bölümler kazandırması,250 civarında üniversiteye kazandıran ve 176 seçkin liseye öğrenci yerleştiren, bundan önceki dönemlerde olduğu gibi bundan sonraki dönemlerde de çıtayı daha da yükseğe çıkartarak hem kurumumuzu ve hem de  ilçemizi üst sıralara taşımak için var gücümüzle çalışacağız.” dedi.
akyazi_kaymakami_balli_egitim_gonul_isidir_h1352

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir