Akyazı Ş.Y.H.İ.Sert Anadolu Lisesi Yenileniyor

kyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi eğitim kalitesi ile birlikte yenilen yeni yüzüyle Sakarya’da ismini duyurmaya başladı.
 

Eski adı ile Akyazı ortaokulu olan ve sonraları Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi’nin eskiyen penceresi bozulan su tesisatları ve okulun yapıldığı yıllarda yer döşemesi olarak yapılan mozaik taşlarının yenileyerek geleceğin nesillerinin eğitim kalitesi ile birlikte okul hizmet binasının fiziki kalitesi de artırıldı.

2012-2013 eğitim öğretim yılında yeni yüzü ile başlaması için 150 bin TL tutarında masraf yapılarak okulun bahçe duvarı. Çatı izolasyonu, koridorların ve sınıfların yerleri, boyası, tuvalet taşları ve pis su boruları tüm sınıfların pencereleri, tüm sınıflara akıllı tahta, lavabolara foto senli çeşmeler, okul giriş kapıları alüminyum doğrama, elektrik tahsisatları yenilenerek yeni eğitim öğretime hazırlanıyor.

Sakarya Genelinde Artık Tercih Edilen Bir Okuluz

Akyazı Şehit Yüzbaşı Halil İbrahim Sert Anadolu Lisesi Sakarya genelinde artık tercih edilen bir okul olduğunu belirten okul müdürü Eşref Başer, “Okulumuzun eğitim kalitesi 2011-2012 eğitim öğretim yılında 65 öğrencimize önemli üniversiteler kazandırdı. Buda diğer ilçelerde ve Sakarya iline yakın olan illerde bulunan öğrencilerin okulumuzu tercih etmesine neden olmakta. Okulumuzun fiziki yapısı eski idi. Kırk yıllık olan okulumuzu yenilemek istedik. Okulumuza şimdiye kadar 150 bin TL masraf yaptık. Yapılan çalışmalar sonucunda bakanlıktan 110 bin TL ödenek aldık. Geri kalan 40 bin TL’yi okul aile birliği tarafından tedarik edilmeye çalışılıyor” dedi.
Yaptığımız Her Şey Öğrencilerimizin Eğitim Kalitesini Artırmak Ve Eğitim Gördüğü Okulun Fiziki Yapısını Yenilemektir.

Alınan malzemelerden artanları ve okuldan çıkan malzemeleri şimdiye kadar 15 okula yardım amaçlı dağıtıldığını belirten okul müdürü Başer, “Okulumuzun tadilatı için alınan malzemelerden artan ve çıkan eski malzemeleri ihtiyacı olan 15 okula yardım amaçlı dağıtımını yaptık. Kendi okulumuzu yenilerken diğer okullarında eksiklerini tamamlamaya çalışıyoruz. Okulumuzda 150 bin TL’lik yapmış olduğumuz masraflar, okul bahçe duvarı. Çatı izolasyonu, koridorların ve sınıfların yerleri, boyası, tuvalet taşları ve pis su boruları tüm sınıfların pencereleri, tüm sınıflara akıllı tahta, lavabolara foto senli çeşmeler, okul giriş kapıları alüminyum doğrama, elektrik tahsisatından oluşmaktadır. Yaptığımız her şey öğrencilerimizin eğitim kalitesini artırmak ve eğitim gördüğü okulların fiziki yapısını yenilemektir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir