Akyazı Çarşı İçi Projesi Start Aldı

Akyazı Belediyesi Bayram sonrası çalışma hızını arttırarak devam ettiriyor.
 

İlçe merkezinde bulunan Çarşı İçi’ nin gerek alt yapı gerekse üst yapı çalışmaları hızla başladı.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı ihale sonrası ihaleyi kazanan YILÇE LTD.ŞTİ. firması tarafından başlatılan çalışma 24.08.2012 tarihinden başlayarak 75 günde bitilme taahhüdü verilmiştir.

Akyazı Çarşı İçinde bulunan telefon elektrik su ve doğalgaz hatları ile yağmur suyu rögarları yeraltına alınacaktır. Öte yandan; ortasından geçmekte olan kutu kanal koriger borular ile kapatılacak olup, zemin satıh kaplamalarının tamamı baskı beton uygulaması ile kaplanacak yine bu alanda üç tip model uygulaması yapılacaktır. Özürlü vatandaşlarımıza yönelik te yürüyüş yolları ile ilgili düzenlemeler yapılacaktır. Yine bu alana renkli çiçek açan ağaçlar dikilecektir.
Bu arada; Çarşı İçinin orta kısmına havuzlar yapılarak, çiçeklendirme ve ağaçlandırma işlemlerinin ardından, ışıklandırma faaliyetleri ile birlikte Akyazı’nın vitrini durumunda olan Çarşı İçinde güzel bir yaşam alanı oluşturulmuş olacaktır.

Bu alanın ortasına şu an atıl olan korkuluklar ile çevrili bulunan alanda oturma bankları konulmak suretiyle halkımızın yaptığı alışverişlerde dinleneceği bir alanda oluşturulacaktır.
Akyazı Belediye Başkanı Yaşar YAZICI “Çarşı İçi projemizi daha önce Basınımız aracılığı ile halkımıza tanıtmıştık. Ve bu projeyi Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacağımızı söylemiştik. Proje bayram sonrası başlamış oldu. Öncelikle hayırlı olsun. Çarşı İçimiz yürüyüş, dinlenme ve görsel alanları ile güzel bir çehreye kavuşacaktır. Akyazılı vatandaşlarımızın her zaman daha güzele layık olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Sakarya Büyükşehir ve Akyazı Belediyesinde bu proje ve diğer projelerle ilgili emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir