Akyazı’da Öğretmenler Günü Kutlandı

Akyazı’da yapılan törenlerle coşku ile kutlandı.  İlk Tören Atatürk anıtı önünde yapıldı.
Saat 10.00 da İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya iki öğretmenle birlikte anıta çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Daha sonra öğretmenlerin de katılımı ile İstiklal Marşı okundu.
Anıt önündeki törenin ardından Anadolu Öğretmen Lisesinin hazırladığı program Halk Eğitimi Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan kutlama Programda ilk olarak öğretmenler adına Kuzuluk Dr. Enver Ören Ortaokulu öğretmeni Deniz Erden bir konuşma  yaptı.
Programında Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Zekiye Gülmez Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın mesajı okundu.

Daha sonra da öğrenciler Ufuk Çolak ve Alara Gül birer şiir okudular.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya’nın günün anlamını belirten konuşmasını müteakip Kaymakam Kamuran Mustafa Ballı bir konuşma yaparak öğretmenlerin 24 Kasım öğretmenler gününü kutladılar.

Programın bundan sonraki bölümünde ise Anadolu Öğretmen Lisesi bünyesinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında birinci olan Ebrar Hilal Kırcıoğlu kompozisyonunu okudu, ardından Öğretmen konulu Orotoryoya yer verildi.

Bu yıl emekliye ayrılan öğretmenler Dinçer Üzbe, Sami Aydın ve Sevim Baykara Hizmet Şeref Belgelerini Kaymakam Kamuran Mustafa Ballı’nın elinden aldılar.
Necati Uçan, Erkan Selçuk ve  Sevgi Büşra Uzuner’in oluşturduğu üçlü gurup Türk halk müziği ziyafeti verdi.Programın son bölümünde stajyerlik dönemi sona eren 54 öğretmen adayı yemin ederek asil kadroya geçtiler.Akyazı’daki 24 Kasım öğretmenler günü kutlamaları öğretmen marşının topluca seslendirilmesi ile sona erdi.

resim8543_5 resim8543_2 resim8543_3 resim8543_4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir