Akyazı’da Tüm Okullar Engelsiz

Kısa bir süre önce başlatılan Akyazı’da tüm okullar engelsiz çalışması kapsamında Akyazı’da 31 okul ve Kamu binasında 12 Asansör, 7 Bahçe düzenlemesi ve 36 Engelli rampası çalışmalarında büyük ölçüde sona gelinmek üzere.Proje kapsamında engellilere yönelik Akyazı’daki yapılan büyük değişimler sonrasında  okullarda ve kamu binalarında gerekli olan iç ve dış ulaşımların sağlanması, gerekli olan hazırlıklar büyük ölçüde tamamlanarak engelli rampaları ve engelli asansörlerinin büyük bir kısmı tamamlandı. Akyazı’da Engellilere yönelik çalışmalarında hız kesmeyen Akyazı Belediyesi bu çalışmalarda kalmayıp teknik çalışmalar kapsamında sokaklarda ve kaldırımlarda gerekli düzenlemeler ve rampalar yaparak Akyazı genelindeki tüm kaldırımlar engelli vatandaşların rahat çıkacakları şekilde yeniden düzenledi.

Ülkemizde bir çok okulda henüz mevcut olmayan Engelli asansörü Engelli rampası gibi önemli eksikleri Akyazı’da tamamlayarak büyük bir çalışmaya imza atan Akyazı Belediyesi 31 okul ve Kamu binasında 12 Asansör, 7 Bahçe düzenlemesi ve 36 Engelli rampası çalışmaları sonrasında Akyazı’da bulunan  tüm okulları engelsiz hale getirdi.

Daha önce engellilere yönelik yapmış olduğu  Filografi kursları, Sergiler, Beceri kursları, gibi çeşitli etkinliklerle halkın teveccühünü kazanan Akyazı Belediyesi geçtiğimiz ay açılışını yaptığı  Akyazı’nın ilk engelsiz binası Akyazı sosyal gelişim merkezi ile de  Engellilere yönelik çalışma azmini Akyazı halkına daha da kanıtlayarak bu sevgiyi taçlandırdı. Şu anda 5 branşta 30 engelli vatandaşımıza hizmet veren Akyazı Sosyal gelişim merkezi hobi sınıflarında Heykel, Resim, Rolyef, Filografi, ve El sanatları gibi dersler düzenlenerek   engelli öğrencilere önemli el becerileri kazandırılarak Engellerini yenmeleri ve kişisel özgüvenlerinin daha da artması sağlanıyor.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı “Engelli vatandaşlarımızın yada engelli öğrencilerimizin okullarda yada kamu binalarında giriş ve çıkışlarına yönelik düzenleme çalışmalarımızı büyük bir ölçüde tamamladık. Gönül ister ki ülkemizde tüm okullarımız böyle engelsiz olsun tüm okullarımızda çocuklarımız yavrularımız kimseye ihtiyaç duymadan engelli rampalarından engelli asansörlerinden faydalanarak rahatlıkla istediği yere gidip gelebilsin veya inip çıkabilsin. Bu anlamda sürekli gelişmekte olan Akyazı’mızda bu eksikliği gidermiş olmanın ve  Engellilerimize yönelik bu ihtiyacı gidermiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz ” dedi.

resim8577_2 resim8577_3 resim8577_5 resim8577_6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir