Alaağaç Köyü Muhtarından Basına İftar Yemeği

Adem Güner, “Bir dönemden fazlası zafiyet meydana getireceğinden tekrar muhtar adayı olmayacağım”
 

Akyazı Alaağaç köyü muhtarı Adem Güner Akyazı’da görev yapan basın mensuplarına Öz Semazen Restoranda iftar yemeği verdi.

Bir dönemden fazla yapılan görevin zafiyet meydana getirebileceğinden Yapılacak olan muhtarlık seçimlerinde tekrar aday olmayacağını belirten Alaağaç muhtarı Adem Güner yemekte yaptığı konuşmada,  “Geçtiğimiz dönem muhtarlığa aday olduk. Köyümün halkı teveccüh gösterdi bizi muhtar seçti. Bizlerde elimizden geldiğince görevimizi en iyi şekilde yaptık. Bana göre muhtarlık görevinin bir dönemden fazla yapılması zafiyet meydana getireceğini düşündüğümden muhtar adayı olmayacağım. Nasip olurda ve beni layık görürseler il genel meclis üyeliği görevini düşünüyorum. Bundan dolayı Yapılacak olan seçimlerde muhtarlığa adayı olmayacağım”. dedi

Muhtarlık olarak Zekat ve fitrelerden oluşan On Altı Bin Türk lirası maddi yardım yapıldığını da belirten muhtar Adem Güner, “Köyümde bulunan muhtaç ailelere muhtarlığımızın çalışmaları sonucunda 200 paket kuru gıda ayrıca iş adamlarımızdan ve esnaflarımızda topladığımız fitre zekât gibi yardımlardan oluşan 16 bin tl lik maddi yardımlarda bulunduk. Bizler görevimizi elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya ve köy halkımıza hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir