Dün Akyazı’ya gelerek Akyazı Belediyesi Teknik İşlerden ziyarete başlayan Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz Başkan Yazıcı’dan Sosyal-Kültürel ve Teknik projelerini dinleyerek projeleri yerlerinde incelemek üzere Akyazı’yı gezdi.

Dün öğle saatlerine Akyazı Belediyesi teknik hizmetler binasına gelen ve burada Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, İdari işler Başkan Yardımcısı Ayhan Balcı Ak Parti ilçe başkanı Nail Kahveci tarafından karşılanan Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz Başkan Yazıcı’nın Sosyal-Kültürel ve Teknik projelerini dinledi.

Akyazı Belediyesinin hazırladığı projelerde tasarım, çizim ve fikirlerde emeği geçen tüm teknik personelle tek tek tanışan Yavuz “Akyazı Belediyesi genç ve dinamik bir ekiple çalışıyor  gerçekten hepsi de işlerinde uzmanlar hepsini ayrı ayrı kutluyor ülkemize, İlimize ve ilçemize böylesine başarılar kazandıran bu ekibe yeni fikirlerinde, projelerinde ve görevlerinde üstün başarılar diliyorum” dedi.

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı tarafından Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz’a aktarılan birbirinden değerli projelerin başında Örnek tip evler projesi geldi. Belirli mahalle ve köylerde uygulanması düşünülen örnek tip evler projesinin hayata geçmesi halinde Akyazı’nın görünümünü oldukça değiştirecek ve modern hatlara sahip dayanıklı,sağlam ve konforlu ev planları ile Akyazı güzel bir değişime başlamanın ilk adımlarını atmaya başlayacak. örnek tip evler projesini oldukça ilgiyle karşılanan Sakarya Ak Parti Milletvekili Ali ihsan Yavuz “ Bu projeyi Meclis kürsüsüne taşımak istediğini ve grup başkanlarına da bu proje’nin her detayını en kısa zamanda ileteceğim” dedi.

Kısa bir süre önce Başkan Yazıcı tarafından duyurusu yapılan Termal Turizm ve Termal kür projesi ile Akyazı’da yılın 12 ayı bir çok çoğu tıbbi tedavi amaçlı olarak Akyazı büyük bir tesis ile hizmet vermek istediklerini ifade eden Başkan Yazıcı. Termal kür projesi  hakkında Sakarya milletvekili Ali İhsan Yavuz’a  ilgili bilgi verdi  Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı “ Termal kür projemiz ile  insanlara ve ülkemize büyük fayda sağlayacağız Akyazı ve Kuzuluk çevresi, jeolojik konumu nedeniyle önemli termal kaynaklara sahiptir. Ayrıca bu yörenin kür için uygun iklim koşulları, eşsiz doğası ve zengin doğal bitki örtüsü, Akyazı’da Termal Turizm yatırımı yapılması için en uygun olan koşulları oluşturmaktadırlar. İstanbul, Adapazarı, İzmit Kentlerine ve ana ulaşım akslarına yakınlığı, Akyazı’ya yatırım yapılması için ayrıca üstünlük sağlamaktadır. Tüm bu özellikler; Akyazı’da birleşince Termal Kür Merkezi yatırımı yapılabilmesine ve bunun sonucunda Akyazı Termal Turizm Merkezi’nin oluşabilmesine büyük bir avantaj ve olanak sağlamaktadır. İç turizmin yanı sıra, dış turizme de hizmet edebilecek yüksek kalite standardında yapılacak olan Termal Kür Merkezi yaratılarak, Ülkemize döviz girdisi sağlanacaktır, ayrıca bununla birlikte Akyazı ve çevresinde yaşayan halkımızın Termal Turizmden kaynaklanan yeni iş olanakları kazanması sağlanacak ve bölgenin sosyo-ekonomik açıdan kalkınmasına yardımcı olunacaktır ”dedi
Projelerini anlatmaya devam eden Başkan Yazıcı “ Engellilere yönelik yapılan büyük projelerinden bahsetti kısa bir süre önce yine kamu binalarına, Okul giriş ve çıkışlarına engellilerin giriş ve çıkışlarını rahatça yapabilmelerini sağlayacak olan Engelli rampası ve Asansör projesini anlatan başkan Yazıcı “ 816 bin tl’lik proje maliyeti olan ve Doğu Marmara kalkınma ajansı ile ortaklaşa olarak imzalanan bu proje ile Akyazı genelinde bir çok kamu binasında yapılacak bu büyük değişiklik sayesinde Engelli vatandaşlarımız kamu binalarına rahatça giriş çıkış yapabilecekler. Ayrıca Engellilere yapılan projelerimiz bununla da bitmiyor Akyazı genelinde tüm engelli vatandaşlarımızı sosyal hayata kazandırmak amacıyla daha önceden filografi kursları ve sergileri düzenledik bununla birlikte Akyazı’daki tüm engellilerimize hizmet etmesi amacıyla da geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanan ve kısa bir süre içerisinde de açılışını yapacağımız engelliler merkezimizi hazırladık.”dedi
Akyazı Belediye başkanı Yaşar Yazıcı ile birlikte projeleri yerinde incelemek amacıyla yola koyulan Ak parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ilk olarak Akyazı Belediyesi Teknik hizmetler binası karşısında yapımı devam etmekte olan Akşemseddin camii’ni gezdi yapımının büyük bir kısmı tamamlanarak Akyazı’da örnek camilerden biri olmaya aday Akşemseddin camii yi inceleyen Yavuz camii yi çok beğendiğini bu camii’nin yapımında emeği ve hayrı geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Buradan Akyazı Engelliler merkezine geçilerek Engelliler merkezinin inceleyen Ak parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz “ Engellilerin topluma kazandırılması onlarında sosyal hayatta bir şeyler yapabilecek kadar yetenekli olduklarına ama buna sadece inanmalarının gerektiğini belki de bir çok kişiden daha iyi el becerilerinin olabileceklerini daha da iyi anlamalarını sağlayan böyle merkezlerin yapılması önemli bir görevdir ve görüyorum ki Akyazı bu görevi sonuna kadar yerine getirmektedir.” dedi

Engelliler merkezini gezerek Toki evlerinin bulunduğu bölüme geçen Yavuz toki evlerini ve örnek daireyi inceledi. Mimarisini ve planlarını oldukça beğendiğini ifade ederek yaklaşık 4 buçuk ay içerisinde bir çoğu tamamlanan ve son 2 bloğun kaldığı ve yapımının hızla devam ettiği Akyazı Toki evlerinde yapım hızının bu denli çabuk olmasının da hayret verici olduğunu da dile getirdi. Akyazı Toki evleri proje mühendisinden toki evleri hakkında bilgiler almayı da ihmal etmeyen Milletvekili Yavuz Nisan ayı içerisinde tüm konutların tamamlanacağını ve teslim edileceğini de öğrendi.

Son olarak Ak çarşı alışveriş merkezini gezmeye giden Yavuz Başkan Yazıcı’dan Ak çarşı alışveriş merkezini hakkında bilgiler aldı. Ak çarşı alışveriş merkezini çok beğendiğini ifade eden Yavuz “ Hiç bir şey yoktan var olmuyor, yoktan var etmek Allaha mahsus bu ve benzeri gibi önemli projeler yapımları aşamasında Akyazı halkını  sabırsızlandırıyor ama gördüğüm projeler yakın bir tarihte Akyazı’da ard arda açılacak ve Akyazı birde çok büyük bir değişme girecek. Akyazı halkının sabırsızlanması çok normal ama bu kadar güzel projelerin peş peşe açılacak olması da Akyazı için çok daha güzel olacak.” Dedi.

Gezi esnasında Milletvekili Yavuz’a Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Ak Parti Akyazı İlçe Başkanı Nail Kahveci, İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Düzcan ve ak pati ilçe yöneticileri katıldı.

resim8125_2 resim8125_3 resim8125_4 resim8125_5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir