Alpaslan Türkeş Hatıra Ormanında Fidan Dikimi Yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı ilçe teşkilatı tarafından Osmanbey köyünde bulunan Alparslan Türkeş hatıra ormanında bu yıl 16. cısı düzenlenen Fidan dikim töreninde 100 adet çam fidesi dikildi

Alparslan Türkeş hatıra ormanında da Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı ilçe teşkilatının organize ettiği fidan dikim törenine MHP il başkanı Orhan Ünver, il yöneticileri eski il başkanı Yüksel Ayanoğlu, 2011 genel seçimlerde milletvekili adayı olan Zihni Açba, Akyazı muhtarlar dernek başkanı Murat Öz, Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı İlçe başkanı Ahmet birinci ve yönetimi kadın kolları gençlik kolları ve üyeleri katıldılar.

Törende kısa bir konuşma yapan İlçe başkanı Ahmet Birinci Ağaç dikip yeni ormanlar oluşmasına katkıda bulunabilmek için Osman Bey köyü Alparslan Türkeş hatıra ormanını ağaçlandırmaya devam ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı ilçe teşkilatı olarak bu yıl 16.sının düzenlediğimiz fidan dikim törenine katılan il başkanımız Sayın Orhan Enver’e teşekkür ederim. Gönül ister ki bizlerin bu tür faaliyetleri örnek teşkil etsin. Bizler Ağaç dikip gölgesinde halkı dinlendirebilmek gibi, insanın kıyamet gününde hesabına yarar bir erdem yoktur diyen bir peygamberin ümmetindeyiz. Bu düşüncelerle 21–28 Mart Dünya Ormancılık günü ve orman haftasını kutluyoruz dedi.

Kaynak Akyazı Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir