ARİFİYELİLER DERNEĞİ RESMEN KURULDU

Yaklaşık 5 yıldan beri kurulması planlanan ve okuldan mezun olan binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren Arifiye’liler Derneği resmen kuruldu. Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Necmettin Özermen Başkanlığında Miktat Baştan, Gani Yurtsever, Seyfettin Kubiley, Fevzi Katkıcı, Ahmet Acar, Kenan Certel ve Murat Keleşoğlu’ndan oluşan kurucular kurulu tarafından hazırlanan Arifiye’liler Derneği tüzüğü Valilik onayından geçtikten sonra yürürlüğe girmiş oldu.

Derneğin Başkanı Prof. Dr. Necmettin Özerkmen  Arifiye Köy Enstitüsü mezunlarından başlamak üzere, Arifiye öğretmen okulu, Arifiye Öğretmen Lisesi ve Arifiye Anadolu Öğretmen Lisesi mezunlarının tamamını dernek çatısı altında bir araya getirmek, Arifiye’lilik  ruhunu canlandırmak ve uzun yıllar ötesine taşımak, mezunların , doğum, ölüm, düğün, sünnet düğünü, yangın ve deprem felaketleri gibi durumlarda her türlü maddi ve manevi desteğin sağlanması amacı ile kurulduğunu belirterek derneğimiz sayesinde dağınıklıktan da kurtularak bundan böyle bir çatı altında faaliyetlerimizi sürdüreceğiz dedi.

Özerkmen çok yakında  bir amblem ve bir internet sitesi ile mezunlarımızın karşısına çıkacağız. Sizleri çalışmalar hakkında bilgilendireceğiz. Görüş ve önerilerinizi alacağız. Şeklinde konuştu.

Bu arada  Arifiyeliler Derneği kurucu yönetim Kurulu ilk toplantısını Arifiye’de gerçekleştirdi. Kurul bundan sonra uygulanacak yol haritasını belirledi ve bir takım kararlar aldı.

Derneğe tüzükte belirtildiği gibi sadece Arifiye mezunu olanlar üye kaydedilecek. Bir logo ve internet sitesi oluşturulacak. Dernekle ilgili tüm evrak ve malzemeler en kısa zamanda yemin edilecek. Toplantıda ayrıca üye aidatlarının en az aylık 5 lira olması, 3 ay içinde de seçime gidilmesi karara bağlandı.

Toplantıya katılan kendisi de Arifiye mezunu olan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu Arifiye mezunlarını bir çatı altında toplamayı hedefleyen böyle bir derneğin kurulmasından duyduğu memnuniyeti belirterek yönetim kuruluna teşekkür etti. Karakullukçu dernek çalışmalarına her türlü desteği vereceğine de söz verdi.

Başkan Karakullukçu yönetim kurulu üyelerini uğurlamadan önce yemek ikramında da bulundu.
Kaynak : Bizim Akyazı

1b4027537c 20a7108277 ae7b60bdc1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir