Yerel seçimlerin yaklaşması ile Partililer kolları sıvayarak Akyazı belediye başkanlığı için çalışmalara başladılar.Ak Parti’den 9 tane aday adayı çıktı.En güçlü isim olarak gösterilen Aday adayları ise Hasan Akcan ve Nail Kahveci olacak gibi görünüyor.

Hasan Akcan 2009 yerel seçimlerinde Sadet partisinden Belediye başkan adayı olmuştu.Ak Partiden Yaşar Yazıcı ile aynı oyları alınca seçim tekrarlanmıştı.Tekrarlanan seçimlerde Belediye başkanı Yaşar Yazıcı olmuştu.2013 yılında ise Hasan Akcan  Ak Parti’den Belediye başkan aday adayı olduğunun resmi başvurusunu yaptı.Benim çevremden izlediğim kadarıyla Akyazı halkının Belediye Başkan adayının Hasan Akcan gösterilmesinden yana ve haber sitelerinde yaptığımız anketlerde Hasan Akcan en yüksek oyu alan kişi olarak kayıtlara geçti.

Akyazı ilçe başkanı Nail Kahveci ise Bir çok partide görev yapmış ve halan daha Akyazı ilçe başkanı olması nedeniyle Belediye başkan adayı olur mu soruları kafalarda soru işareti bıraktırıyor.

Kuzuluk Belediye Başkanı Bilal Soykan ise Akyazı Belediye başkan aday adayı olduğunu açıklayan bir diğer isim olmuştu.Başkan Soykan Kuzuluk beldesine yaptırdığı hizmetler ile gündeme damga vurmuştu.

Şuan Belediye başkanlık konumunda bulunan Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ise yeniden Ak Partiden Aday adayı olduğunu açıkladı.

Avukat Ali Ateş,Ali Gezer,Şener Bayraktar,Ali Karakaş,Cevdet Akbaş ise Ak Parti’den Aday Adayı olan isimler Ama sadece bir kişi Ankara’da belirlenecek isim sonrası Ak Parti’den Belediye Başkan adayı olacak o isim ise şimdiden merak konusu oldu.

Mhp Bahattin Dertlioğlunu açıklarken Saadet Partisinde ise ilçe başkanı Selman Demirtaş Belediye başkan aday adayı oldu.CHP ise suskunluğunu bozuyor.CHP’den sürpriz aday çıkacağı konuşulmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir