Belediyenin Tanıtım Filminde Eski Vaatler Verildi

Akyazı Belediyesi tarafından hazırlanan ve video paylaşım sitesi Youtube’da yayınlanan tanıtım filminin bazı kısımları izleyenlerin dikkatini çekti. Yayınlanan  tanıtım filminin 11:30’ncu dakikasında başlayan Projeler kısmı geçmişi hatırlattı.

AKYAZINET/Özel – Tanıtım filminde yapılacağı vaat edilen projeler arasında gösterilen Karacasu Rekreasyon projesinin, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti’li Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı tarafından yapılmasının vaat edildiği ama bu projenin geçen 4 yıl içerisinde gerçekleşmediği ortaya çıktı.

Bununla birlikte yine aynı tanıtım filminde jeotermal enerji projeleri sayesinde ilçeye gelen özel sektör yatırımcılardan özgüyle bahsedildi. Bilindiği üzere AK Parti’li Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, 2009 yerel seçimlerinde jeotermal enerji ile Akyazı’yı ısıtacaklarını, tesisler kuracaklarını ve tarım alanlarında bu enerjiyi kullandırmak için gerekli tüm çalışmaları yapacaklarını vaat etmiş, bunun ardından özel bir şirket jeotermal enerjinin tüm işletme haklarını Akyazı Belediyesinden önce almıştı.

Yayınlanan tanıtım filminde proje olarak sunulan çalışmaların aslında belediyenin yapması gereken temel faaliyetler olduğunu belirten vatandaşlar tanıtım filmi hakkında eleştirilerini dile getirdiler.

Seçildikten sonra parti rozetini çıkarırım diyen Yaşar Yazıcı’nın, Akyazı Belediyesi Tanıtım Filminde seçim broşürünün yayınlanması tepki topladı.

yasar-yazici-reklam-filmi-01

 

İŞTE AKYAZI BELEDİYESİ’NİN YAYINLADIĞI TANITIM FİLMİ!

 

 

2009 YILINDAKİ SEÇİMLERDE AYNI PROJENİN YAPILACAĞI SÖZÜ VERİLMİŞTİ

AK Parti Yaşar Yazıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir