Birinci Oldular

Okullar arası bilgi ve kültür yarışmasında Konuralp İlköğretim Okulu 1. oldu.

Sakarya’da yapılacak olan okullar arası bilgi ve kültür yarışması yarı finalinde Akyazı milli eğitim müdürlüğünü temsilen katılacak ilk dört okulun belirlenmesi için ilköğretim okulları bilgi ve kültür yarışması Akyazı Atatürk kapalı spor salonunda yapıldı.

Akyazı ilçe milli eğitim müdürlüğüne bağlı 31 ilköğretim okulunu katıldığı ilköğretim okulları bilgi ve kültür yarışmasına katılan öğrenciler Türkçe ve matematik’ten beş’er soru fen bilgisi ve sosyal bilgiler den dört’er genel kültür’den iki soru olmak üzere yirmi soru soruldu.

Düzenlenen ilköğretim okulları bilgi ve kültür yarışmasında 31 ilköğretim okulu arasında sorulan yirmi sorunun on sekiz’in doğru cevaplayarak Konuralp ilköğretim okulu birinciliği yakalarken Atatürk ilköğretim okulu on yedi soruyu doğru cevaplayarak ikinciliği kazandı.

Yarışmada Taşburun ilköğretim okulu cumhuriyet ilköğretim okulu Ali altıparmak ilköğretim oklu Paris ilköğretim okulu ve Reşadiye ilköğretim okulları on altı soruyu doğru cevaplayınca eleme usulü yedek sorulardan soruldu. Yedek sorulardan sorulan ilk soruyu doğru cevaplayan okullar ikinci soruda Taşburun ilköğretim okulu ve Reşadiye ilköğretim okulu elendiler. Üçüncü soruda Paris ilköğretim okluda elenince cumhuriyet ilköğretim okulu ve  Ali altıparmak ilköğretim okulu üçüncü ve dördüncü oldular.

Yarışmanın sonunda Sakarya’da yapılacak olan okullar arası bilgi ve kültür yarışması yarı finalinde Akyazı milli eğitim müdürlüğünü temsilen Konuralp ilköğretim okulu Atatürk ilköğretim okulu cumhuriyet ilköğretim okulu ve Ali altıparmak ilköğretim okulu temsil edecekler.

Akyazı Atatürk kapalı spor salonunda yapılan yarışmaya milli eğitim şube müdürleri okul müdürleri veliler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak Akyazı Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir