CHP PAKETİ YORUMLADI

Cumhuriyet Halk Partisi Akyazı ilçe örgütü Demokratikleşme paketiyle ilgili açıklamasını CHP akyazı ilçe örgütü binasında gerçekleştirdi.
Basın toplantısına CHP ilçe örgüt başkanı Muzaffer Başer, CHP ilçe örgütü eğitimden sorumlu yönetim kurulu üyesi Mithat Baştan ve parti üyeleri katıldı. CHP ilçe örgütü başkanı Muzaffer Başer “ Kapalı kapılar ardında hazırlanan bir paket çıktı ve doğum sancılarıyla halka yansıtıldı. Bu paketin içerisinde başka yerlerden icazet alınarak halka kabul ettirilmeye çalışılan hususlar bizi rahatsız etmiştir” dedi
İlçe örgütü başkanı Muzaffer Başer’den sonra söz alan CHP Akyazı İlçe örgütü Eğitimden sorumlu yönetim kurulu üyesi Mithat Baştan demokratikleşme pakatiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Sigara Paketi Gibi Paket Oldu

Mithat Baştan konuşmasında “ demokratikleşme paketi diye sunulan bir paketin demokratik bir paket olabilmesi için demokrasi gereği o ülkedeki tüm siyasal partiler üniversiteler hukuk fakülteleri basın yayın kuruluşları işçi ve iş veren kuruluşları tüm demokratik kitleleri temsil eden kurumlardan fikir alışverişi yapılır bu getirilir muhalefetiyle meclisiyle bir karara bağlanır o zaman buna biz demokrasi paketi diyebiliriz. Demokrasilerde de paket, paket sigara gibi dağıtıldığını biz şimdi öğrendik sigara paketi veriliyor. Cumhuriyet halk partisi olarak bu yönteme şiddetle karşıyız” dedi

Başbakan Ben Türküm Diyemiyor

Mithat Baştan konuşmasının devamında Andımızın kaldırılmasıyla ilgili konuşurken bir ülke düşünün bu ülkenin yöneticileri hangi milletten olduğunu söyleyemiyor ben Türk’üm diyemeyen bir başbakanımız var dedi.

Baş Örtüsü İlk Okullara Kadar İndi

Baştan “yıllardan beri başımızın derisinin söküldüğü beynimizin çürütüldüğü yıllardan beri söylenen bir baş örtüsü meselesi var. Cumhuriyet Halk Partisi Genel başkanımız da üniversitelerdeki okuma olanağının elinden alınmasını doğru bulmuyoruz buna hertürlü yardımı yaparız demişti ve yerine getirdi. Fakat dikkat ederseniz üniversitelerden bu iş resmi dairelere resmi dairelerden ilk okullara getirilmek için şimdi zemin aranıyor” dedi.

Türkiye Doğum Yapar

Dil konusunda hassas olduklarını belirten Baştan “ dil konusunda birlikteliği bozduğumuz zaman buyurun devletinizi kur demek yerine geliyor dil konusundaki hassasiyetimiz onun içindir. Dilde birliktelikten koptuğumuz anda yeni bir çocuğumuzun olacağını bilelim Türkiye doğum yapar” dedi.

Ferhat Sağlam

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir