Cimnastikçilerinin büyük başarısı

Semra EDİZ antrenörlüğünde, Sakarya Cimnastik Spor Kulübü aerobik Cimnastik branşında madalyalar birbirini takip ediyor. 06-07 Temmuz 2013 Tarihinde İlimizde yapılan Aerobik Cimnastik Türkiye Şampiyonasında 9-11 grup, 12-14 tek erkek ve 12-14 çiftlerde üçüncülük dereceleri ile bronz madalya alarak Sakarya’nın gururu olan aerobik cimnastikçileri, derecelerinden ötürü 10-13 Ekim 2013 tarihinde Mersin İlinde yapılan Cimnastik Federasyonu Kupasına katılmak üzere davet aldılar.

Mersin’de yapılan Federasyon Kupasına Türkiye’nin en iyi ilk altı sporcuları davet edildi ve yaklaşık bir buçuk yıl gibi kısa bir süredir Antrenörümüz Semra EDİZ tarafından aerobik cimnastik çalıştırılan minik sporcuların Türkiye’nin en iyi ilk altı sporcunun arasında yer alması antrenör ve velilerimizi gururlandırdı.

10–13 Ekim tarihinde Mersin’de yapılan Federasyon Kupasına Necmi Uztürk Spor Salonunda okuldan arta kalan zamanlarında büyük bir özveriyle çalışan minik sporcular Antrenörleri Semra EDİZ ve ailelerinin emeklerini boşa çıkarmadılar.

9-11 yaş Gruplarda: Ecem BARKLI- Rabia Azra İLERİ- Zeynep ANTİKE- Duru GÜÇLÜ ve Berra YAZICI Türkiye İkincisi, 12-14 Tek Erkeklerde Ahmet ÇORUH Türkiye Üçüncüsü, 12-14 Çiftlerde Ecre BARKLI ve Ahmet ÇORUH Türkiye Üçüncüsü olarak toplamda 3 kupa ve 8 madalya ile geri döndüler. Madalya töreninde kürsüye çıkarak büyük bir gurur yaşattılar.

Minik sporcular katıldıkları ilk yarışma olan 01-02 Mart 2013 Tarihinde Balıkesir İlinde yapılan Kulüpler arası Aerobik Cimnastik Yarışmasında Sakarya ‘ya cimnastik branşında ilk madalyayı getirerek bir tarih yazmışlardı. Birbiri ardına yapılan yarışmalarda aldıkları derecelerle Sakarya’nın cimnastik branşında ismini duyuran  Sakarya Cimnastik Spor Kulübü sporcuları bundan sonra daha azimle çalışacaklarını ve kendilerinden sonra gelecek diğer cimnastikçilere örnek olacaklarını ifade ederek kendilerini her zaman destekleyen Sakarya Cimnastik Spor Kulübü yetkililerine, velilerine ve  büyük bir özveriyle onları çalıştıran antrenörleri Semra EDİZ’e teşekkürlerini bildirdiler.

resim8351_2 resim8351_3 resim8351_5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir