Çöp Ev Dördüncü Defa Boşaltıldı

Eve giden temizlik ekipleri çuvallar dolusu çöple karşılaştı.

Üç saat süren temizlik çalışmasının ardından Yaşlı kadının evinden çuvallar dolusu bayat ekmek ve çöp çıkarıldı. Çıkan çöpler kepçe yardımıyla kamyona yüklendi.
Belediye ekipleri ayrıca evin bahçesinde bulunan 18 tavuk 2 horoz ve 1 köpeği de kafeslere koyarak hayvan barınağına götürdü.

Belediye Ekiplerine sitemde bulunan yaşlı kadın evden çıkarılan ekmeklerin tavuk yemleri olduğunu ileri sürdü ve çöpe atılmasını istemedi. Kepçeye yüklenen ekmekleri almak isteyen yaşlı kadın belediye ekiplerine zor anlar yaşattı.

Akyazı Belediyesi’nin çevre ve insana etki edecek her türlü olumsuzluğa karşı duyarlı olduğuna dikkat çeken belediye ekipleri, “Kent temizliğinin yanında çevreye etki edecek kirliliğin de önüne geçmek için çaba sarf ediyoruz. Ayşe Peker’e ait bu eve daha öncede üç sefer müdahale ettik. Ayşe teyze hem çevresine, hem de kendisine ciddi zararlar vermektedir. Çöp evlerin bulunduğu alanlar çevresinde bulunan binalar için de büyük risktir. Bu nedenle gelen ihbarları anında değerlendiriyoruz.” dedi.

Emniyet ekipleri evin çevresinde güvenlik önlemleri alırken, 112 acil sağlık ekipleri olay yerinde hazır bulundu.

resim8672_2 resim8672_3 resim8672_4 resim8672_6 resim8672_7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir