Cumhur İttifakı Akyazıda Halkla Buluşma Mitingi düzenledi

Cumhur İttifakı Adayı Bilal Soykan ve Meclis Üyesi adayları, ‘Halkla Buluşma Mitingi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhur İttifakı’nın düzenlediği  ‘Halkla Buluşma Mitingi’ Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Mitinge AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Dertli,Akyazı Eski Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, MHP Sakarya İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Adapazarı MHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Selma Akkaya Cidacı, Akyazı Ak Parti İlçe Kadın kolları Başkanı Oya Asan, MHP Akyazı İlçe Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin,Akyazı Ülkü Ocak Başkanı İbrahim Çalıkoğlu Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Miting Öncesi Umut Mürare Kalabalığı Coşturdu.

AKYAZI’YA BİR ÇOK HİZMETLERDE BULUNDUK

Mitingin ilk konuşmasını yapan  AK Parti Akyazı İlçe Başkanı Mesut Ekrem, 2002 yılından bu yana iktdarda bulunan AK Parti’nin bir çok hizmetlerde bulunduğunu belirterek; “Bunlar 100 yataklı devlet hastanesi, 112 sağlık istasyonları, modern ambulanslar, çok sayıda okul, Akyazı MYO, TOKİ konutları, sosyal gelişim merkezi, toplantı salonları, çöp atık tesisi, kredi yurtlar kurumu, Akyazı- Dokurcun arası bölünmüş yol, Ballıkaya Barajı, Akyazı Kaymakamlık binası, Akyazı Adliye Sarayı, MOBESE sistemi, 5 adet köprü, doğalgaz, SGK hizmet binası, 150 bin ton asfalt, bir çok köyüzümüzde yol ve parke hizmetleri, Keremali HES projesi ve buna benzer sayamayacağımız yüz milyonlarca liralık yatırım AK Parti hükümetimiz tarafından ilçemizde yapıldı. Bunları neden söylüyorum? Bundan sonraki hizmetleri de biz yaparız” dedi.

 

İLÇEMİZİ GELİŞMİŞ BİR İLÇE HALİNE GETİRECEĞİZ

 

Akyazı’da jeotermal tarım, termal turizm, doğa turizmi, tarım, sanayi gibi değerleri ortaya çıkararak Akyazı’yı bundan sonra daha yaşanabilir, gelişmiş bir ilçe haline getirmek için çalıştıklarını anlatan Ekrem, şunları kaydetti; “Belediye başkan adayımız Bilal Soykan, Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Ekrem Yüce, milletvekillerimiz ve hükümetimizle beraber el ele, kol kola, daha yaşanılabilir, daha gelişmiş, tüm dinamikleriyle harekete geçmiş bir Akyazı’yı inşaa etme noktasında hep birlikte çalışacağız. İlçemizde kurulacak olan Sağlık Bilimleri Fakültesi yer tahsisi aşamasında. En kısa zamanda bu fakültenin kurulmasıyla alakalı gayret sarf edeceğiz. İlçemiz eğitimi, turizmi, gelişmişliğiyle modern ilçeler arasındaki yerini alacaktır.”

MHP Akyazı İlçe Başkanı Ali Dertli ise MHP olarak Cumhur İttifakı’na sonuna kadar bağlı olduklarını dile getirerek; “Bu bağlılığımızı sahada gösterdik. Bundan sonrası değerli Akyazılılarımızın. Cumhur İttifakı’nın oy oranı yüzde 85 olarak görünüyor. Bu işin büyükşehir boyutu var. Hizmet noktasında büyükşehiri unutmayalım. Akyazı ve büyükşehiri yüzde 90 civarında gönderelim.” dedi.

AKYAZI ÇOK GÜZEL OLACAK

Cumhur İttifakı Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan da Akyazı’nın tüm sorunlarını ve çözümlerini bildiklerini ifade etti. “İnşallah göreve geldikten sonra da planladığımız tüm projelerimizi hayata geçireceğiz” diyen Soykan, şöyle konuştu; “Kaybedecek ne vaktimiz ne de lüksümüz var. Sizlere ne söz verdiysek yerine getireceğiz. Bize olan güveninizi boşa çıkarmayacağız. Güçlü desteğinizi istiyoruz. Terminal projesi, hayvan pazarı ve mezbahane ile Yahyalı-Akyazı Sanayi Bağlantı yolu, Karacasu projesi bitecek. Akyazının şehir içi trafiğini rahatlatacağız. Altyapısı bitmiş tüm yolların asfalt sorununu ortadan kaldırıp sizleri tozdan, çamurdan ve çukurdan kurtaracağız. Kanalizasyon ve şehiriçi isale hattı değişimi ve diğer hizmetler. Çok konuşmadan sadece hizmet üreteceğiz. Sizlerden hem Akyazı belediye seçimlerinde hem de büyükşehir belediye seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek vermenizi rica ediyorum. Akyazı çok güzel olacak”

SEÇİMLERDEN GÜÇLÜ ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

MHP Sakarya İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Cumhur İttifakı olarak gerek 24 Haziran seçimlerinde Akyazı’nın desteğini ziyadesiyle verdiğini dile getirdi. Bu başarıyı tekrarlamak istedikleribi belirten Akar; “Size olan güvenimiz tam. Maalesef son dönemde bir beka meselesi üzerinden yürütmüş olduğumuz söylemlerimizi küçümseyen, hafife alan, beka gibi önemli bir konuyu sulandırmak isteyen yapılar var. Adına Millet İttifakı denen bu yapı sözde Millet İttifakı. Maalesef beka meselesini anlayamamış durumda. Anlayacak durumda da değiller. Ülkemize karşı yönelen tehditlerin farkındalar. Bilmelerine rağmen gerekli tedbirleri almıyorlar. Gerekli duruşu sergilemiyorlar. Ülkemizin içine düşmüş olduğu sıkıntıların telafisi için gayret göstermiyorlar. Tek hedefleri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini sona erdirmek. Meşruriyet tartışmalarıyla bir erken seçime gitmek. Koltuğu devralmak. Bunu kabul etmemiz mümkün mü? Bizim buna izin vermememiz gerekiyor. Bizim bu seçimlerden güçlü çıkmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

AKYAZI SANDIKLARI PATLATACAK

AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu da 31 Mart’ta Akyazı’nın iradesini sandıkları patlatarak göstereceğini söyledi. 31 Mart üzerinden memlekete yeni tuzak kurmak isteyenlere, kumpas kurmak isteyenlere, dış politikada, bütün finans çevrelerinde Türk ekonomisine saldırı hazırlığında olanlara ve siyaseti 31 Mart’tan sonra yeniden dizayn edip bu milletin iradesini, geleceğini çalmak isteyenlere çok güçlü bir Osmanlı şamarı vuracaklarını anlatan Uncuoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü; “Akyazı sadece hizmete bakmadı. Akyazı davasına sahip çıkana, bayrağını daha yukarı taşıyana, ezanına sahip çıkana baktı. 31 Mart’ta irademize sahip çıkacağız. Bir ittifak var karşımızda. Onları 24 Haziran’da da gördük. Sizlerin desteğiyle milletin önüne tuzaklarla çıkanlara iyi bir ders vereceğiz. Bu millete tepeden bakanlar, bütün imkanları, alın teri sömürülürken milletin baş örtüsüyle uğraşanlar, giyimi, kuşamı, dini ve imanıyla uğraşanlar millete tepeden bakanlar şimdi çıkmış diyorlar ki; “biz hizmetkar olacağız”. Sizden bu millete hizmetkar olmaz. Bunların derdi Recep Tayyip Erdoğan’ı güçsüzleştirmek. Ama biz bunlara bu fırsatı vermeyeceğiz.”

MİLLETMİZE İNANIYORUZ

MHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül de Cumhur İttifakı’nın bir fikir, anlayış ve gönül birlikteliği olduğunu belirterek; “Bu anlayışa milletimiz inşallah teveccüh gösterecektir. Biz milletmize inanıyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Cumhur İttifakı Akyazı belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ve Meclis üyesi adayları kürsüye çıkarak vatandaşları selamladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir