Elektrik kesintisi Vatandaşları çıldırttı

Ev ve işyerlerinde elektrikle ısınan vatandaşlar büyük oranda mağdur olurken iş yerlerinde elektrik olmamasından dolayı işletmelerde sıkıntılar yaşandı.
PTT sokak’ta esnaf sokakta ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ), Güneydoğu’ya verdiği elektriği yüzde 20 kısıtlaması üzerine Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta zorunlu elektrik kesintileri uygulanmaya başlandı.

Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi’nin (TEİAŞ) doğalgazda yaşanan kriz üzerine özelleştirme sonrasında Güneydoğu’daki 6 ile elektrik sağlayan Dicle EDAŞ’a sattığı elektriği önemli oranda kısma kararı aldı. Enerji krizi ile birlikte TEİAŞ, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye verdiği elektriği yüzde 20 oranında azaltacağını bildirdi. Bunun üzerine dünden başlamak üzere Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’ta zorunlu elektrik kesintisi uygulanmaya başlandı. Zorunlu elektrik kesintileri kırsal kesim ağırlıklı olmak üzere kent merkezlerinde de uygulanacak. Enerji kesintilerin günde kaç saat olacağı ise açıklanmadı. Kış aylarında Güneydoğu’da sıkça yaşanan elektrik kesintilerinin bu yıl daha fazla yaşanması bekleniyor.

SAKARYA

Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ) yazılı bir açıklama yaparak dün gerçekleşen elektrik kesintisinin bugün de yapılacağını duyurdu.

SEDAŞ’tan yapılan açıklama şöyle:
“TEİAŞ’tan gelen bilgilendirme doğrultusunda mevsimsel koşullar nedeniyle bugün (Cumartesi) bölgemizde enerji kesintisine gidilecektir. Bu sebeple Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Gebze’de 08.00 – 24.00 saatleri arasında 1 saatlik dönüşümlü olarak zorunlu elektrik kesintileri yapılacaktır.”

resim8690_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir