Emre FİDAN Yazıyor “1999 Kere Maşallah”

Pazar günü Kuzulukspor’un maçını seyretmek için deplasmana Arifiye sahasına gittim.Bu sezon ilk kez temsilcimiz Kuzulukspor’un maçını seyretmek ve doğduğum büyüdüğüm beldenin takımının yanında bulunmak için Arifiye sahasına gittim Her maçta olduğu gibi bu maçta’da birkaç önemli pozisyonları not tuttum.Yazdığım notları siz değerli okuyucularımız ile paylaşmak istedim.
Cümleme Acayip bir maç diyerek başlamak istiyorum.Çünkü O kadar güzel bir maç izledimki anlata anlata bitiremem.
Bu haftaya kadar hiçbir maçın da puan kaybı yaşamayan Arifiyedoğanspor Pazar günü Kuzulukspor’a boyun eğdi.
Pazar günü maçı seyretmek için Arifiye deplasmanına giderken Kırmızı beyazlı ekibin yenebileceğini düşünmüyordum.hiç aklımdan geçmiyordu.Ama öyle olmadı.Kuzulukspor’un mükemmel oyunu ev sahibini sahadan sildi.Geçen sezon Süper Amatör Ligden 1.Amatör’e düşen Kuzulukspor hazır duruma gelmeye başlamış.Kırmızı beyazlı temsilcimiz’in iyi bir stopere ve iyi bir Forvete ihtiyacı olduğunu düşünüyorum bu iki yere sağlam transferler yapılabilirse Kuzulukspor’u yeniden Süper Amatörde görebiliriz.
Evet Şimdi ise biraz da maçtan bahsedelim hele hele Kuzulukspor kalecisi maçın adamı Uğur Karakaş’tan bahsedelim.

İlk olarak maça gelmek olursa Kuzulukspor Pazar günü rakibi Arifiyedoğanspor’a futbol oynatmadı.Kırmızı beyazlı ekip o kadar iyi hazırlanmış ki bu maça tüm kadro olarak iyi hazırlanmış süper bir performans gösterdiler.
Arifiyedoğanspor 25nci dakikada Aydın’ın ayağından gol bulunca Arifiye farka gider diye düşüyordum ki…
Hiçte öyle olmadı.Geriye kalan dakikalarda Arifiyedoğanspor ne kadar net pozisyonlar yakalasa da Uğuru geçemediler.
İlk yarı bu skorla bitince İkinci yarıya bambaşka Kuzulukspor çıktı.Teknik Direktör İbrahim Altuntaş ve yönetici Fikri Karakaş takımı soyunma odasında öyle ateşlemiş ki İkinci yarıda bam başka Kuzuluk vardı.
Maç başlar başlamaz etkili olan Kuzulukspor 47nci dakikada Arif’in mükemmel aşırtma vuruşu duruma eşitlik getirdi.Arif bu golü atar atmaz gol sevincini yedek kulübesindeki hocasıyla paylaştı.
50nci dakikada Kuzulukspor sol kanattan bir serbest vuruş kazandı topun başına gelen Selçuk topu ağlara göndererek durumu 2-1e getirdi.55nci dakikada oyuna giren Kadir Kornerden Mehmet’in açtığı ortaya Röveşata ile karşılık verince duruma eşitlik gelmiş oldu.
Ardından iyice baskıları arttıran Kuzulukspor 60ncı dakikada Erol’un penaltısı ile farkı bire çıkartı. Daha sonra ise 74ncü dakikada Selçuk’un attığı gol skoru belirlemiş oldu.4-2
1999 kere Maşallah
Kuzulukspor’da 1999 doğumlu olan kaleci Uğur Karakaş bugünde iş başındaydı.Kaleci Fatih’in cezalı durumda olmasından dolayı Teknik Direktör İbrahim Altuntaş genç kalecisi Karakaş’a güvenerek kaleyi emanet etti.Uğur ise hocasının bu güvenini boşa çıkartmadı.
Ev sahibi takımın net pozisyonlarında gole izin vermedi her iki takım taraftarlarından büyük alkış alırken büyük ilgi gördü.
Uğur Karakaş benim gözümde maçın adamı Kuzulukspor’da her bir futbolcu elinden geldiği kadar iyi bir performans gösterdi.Ama bana göre Kuzulukspor’da en öne çıkan isim Genç Kaleci Uğur Karakaş oldu diye düşünüyorum

Emre FİDAN

DCIM100MEDIA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir