Faciadan Dönüldü

Edinilen bilgilere göre Orman köy istikametinden Akyazı istikametine gitmekte olan Hamit K. idaresindeki 54 HP 210 Plakalı nakliye Kamyonu Akyazı vakıf mahallesinde virajı alamayarak önce park halinde duran (hayvan yemi) yüklü traktör römorkuna daha sonrada yol kenarında bulunan terkedilmiş barakaya çarparak durdu. Çarpmanın etkisiyle traktör römorkunda bulunan hayvan yemi yola saçılırken her iki araçta ve barakada maddi hasar meydana geldi. Kamyon içerisinde sıkışarak yaralanan araç sürücüsü çevredeki vatandaşların yardımıyla sıkıştığı yerden çıkartılarak olay yerine gelen 112 acil ekiplerince Akyazı devlet hastanesine kaldırıldı. Kamyonun birkaç metre gerideki yerleşim halinde bulunan tek katlı eve çarpmamış olması olası faciayı önlemiş oldu.

Bir süre trafiğe kapanan yol Sakarya Büyükşehir belediyesi Akyazı itfaiye amirliği ekiplerince yapılan temizlik sonunda trafiğe açıldı.

Çevre sakinleri özellikle bu yolu kullanan nakliye araçlarının aşırı hızlı gittiğini daha öncede aynı virajda birçok kazanın meydana geldiğini söylediler. Mahalle sakinlerin hemen yol kenarındaki Vakıf mahalle muhtarlığının bulunduğu bina önünde sık sık karşılaştıkları kazalara önlem olarak yaptırdıkları 50 cm genişliğindeki beton duvar gözlerden kaçmadı.

resim8561_2 resim8561_3 resim8561_5 resim8561_7 resim8561_9

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir