Gençlik Kolları başkan adayları Ankara’ya çağrıldı.

6 aydır kurulamayan gençlik kolları için muhtemel adaylar 10 gün önce Ak parti il teşkilatına çağrılarak mülakat yapılmıştı. Buradaki mülakat sonucu genel merkeze gönderildi. Genel merkez gelen verilerden tatmin olmayınca adayları genel merkeze çağırdı.

Gençlik kolları kurulma işlemi 6 aydır bir türlü yapılamadı. Bu karmaşanın sebebinin Akyazı ilçe teşkilatından kaynaklandığı açıkça biliniyor. İlçe Başkanı Nail Kahveci’nin tek aday olan Tarık Yıldırım’ı istememesi üzerine gençlik kolları kurulamamış yaklaşık 6 aydır Yıldırım’ın karşısında aday arayışlarının sürüyordu. İl’den baskı artınca ivedilikle Yıldırım’ın karşısına 3 aday çıkartılarak il’e gönderildi. İlginç olan ise il teşkilatına baştan beri aday olan Tarık Yıldırım’ın gönderilmemiş ve mülakat tarihinin de kendisine gizlenmiş olması. Akyazı İlçe yönetiminde bulunan Eyüp Demirtaş biri oğlu diğeri olan üç adayı 17.02.2013 tarihinde gizlice alarak kendi otomobiliyle Adapazarı’na mülakata götürerek Tarık Yıldırım’ı ekarte etme girişiminin de bulundu. Kendisinden gizli mülakat yapılacağını öğrenen Yıldırım son dakikada mülakatın yapılacağı Ak Parti il teşkilatına kendi aracıyla giderek mülakata yetişti.
Son gelişme olarak Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Keçeoğlu yanında İlçe Gençlik Kolları adayları Tarık Yıldırım ve Ekrem Gümüş’le birlikte Ankara genel merkeze çağrıldı. Diğer Adaylar Enes Talha Demirtaş ve Ali Bora ise Genel merkeze çağrılmadı.
Atama Ak Parti genel merkezde yapılacak olan mülakat sonrası yapılacak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir