» 
Gönül Köprüsü Kuranlar Akyazı’da Buluştu
a aa
Tarih : 11 Kasım 2012 10:50
Gönül Köprüsü Kuranlar Akyazı’da Buluştu
Gönül Köprüsü Kuranlar Akyazı’da Buluştu
reklam

Sakarya Akyazı Eğitim ve Sosyal Hayatı Destekleme Derneği (AKEGDER)’nin düzenlediği kaynaşma programında, Kurban Bayramı’nda Arnavutluk’ta ve Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde et dağıtan Kimse Yok mu gönüllüleri bir araya geldi.

Akyazı Eğitim ve Sosyal Hayatı Destekleme Derneği (AKEGDER)’nin düzenlediği kaynaşma programında, Kurban Bayramı’nda Arnavutluk’ta ve Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde et dağıtan Kimse Yok mu gönüllüleri bir araya geldi.

AKEGDER’in Düzcanlar Salonu’nda düzenlediği programda konuşan Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar “Kardeşlik köprüsü ne kadar artırılırsa bu millet birlik beraber olacak, geleceğe daha güvenli bakacak, hizmet erlerini can-ı gönülden kutluyorum.” dedi.

AKEGDER Başkanı Mehmet Çelik ise şunları söyledi: “Vatan ve milletimiz adına birlik ve beraberliğimizin pekiştirilmesi için kurban ibatenin ne kadar önemli olduğu aşikardır. Kimse Yok mu Derneği gönüllüsü esnaf, öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir grup ile Akyazı ilçemizde, Arnavutluk’ta ve Türkiye’nin kanayan yarası Diyarbakır Bağlar ilçesinde kurban dağıtım organizasyonu gerçekleştirildi. Kurbanın sadece et yemek ya da et yedirmekten ibaret olmadığını, kullara muhabbetin bir yolu olduğuna şahit olduk. Bizler bu birlik hareketine sahip çıkmaz isek, o körpecik beyinlere sahip çıkacak ve eline aldığı silahı bize doğrultacak birileri hep olacaktır. Bu gibi organizasyonların, ülkemize ve dünya kardeşliğine katkıda bulunmasını Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.”

Kurban Bayramı’nı Arnavutluk’ta geçiren SADİAD Akyazı Şube Başkanı Metin Sert, yaşadıklarını anlatırken duygulandı. İş adamı Sert, şöyle konuştu: “Bir kilo etin nelere vesile olduğunu bir görebilsek, biz ne kadar anlatsak da, ne kadar görüntüleri izlesek de biz o duyguları tam net aktaramıyoruz. Herkese rica ediyorum, bir kez yurt dışına çıkın. Tiran’ın en büyük meydanında çoğunluğunun gençlerden oluşan ve bizim arkadaşlarla beraber organize edilen 10 bin kişinin katıldığı Bayram namazı ve coşku bizleri etkiledi.”

Kardeşliklerini pekiştirmek istediklerini belirten Diyarbakır Bağlar ilçesinde et dağıtan Dr. Hasan Tepeçınar da bölge insanının kendilerini görünce çok şaşırdıklarını anlattı. “Herkes bir kez bile olsa o bölgelere gitmeli, insan bilmediğinin düşmanı olur.” diyen Dr. Tepeçınar, sözlerine şöyle devam etti: “Bayramlar, sevinçlerin daha derin yaşandığı, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderildiği özel günler. İhtiyaç sahiplerine et dağıtmaktan çok mutluyuz. Yüzlerce ailenin mutluluğuna şahit olduk. Emeği geçen Kimse Yok mu Derneği’ne, gönüllülerine teşekkürlerimi sunuyorum.”

Diyarbakır’dan programa Akyazılılara teşekkür için katılan Mehmet Emin Öz ise Kimse Yok mu Derneği’nin faaliyetleri ve hizmet hareketinin bölge halkına sahip çıktığını dile getirerek, “Ali Gaffar Okan ağabeyimize Diyarbakır’dan selam getirdik. Biz sahip çıkmazsak, memleketimize kim sahip çıkacak? Zoru görünce kaçan biz mi olalım? Allah razı olsun, bayramda geldiniz, bizi çok gururlandırdınız.”

Akyazı ilçesi ile Bağlar ilçesi arasında gönül köprüsü kurulduğunu ifade eden Bağlar Muhtarı Süleyman Karadaşlı da şunları söyledi: “Diyarbakır, peygamber ve sahabeler şehri. Adı kötü anılması, Türkiye’nin kanayan yarası olması hepimizi derinden üzmektedir. Ben Bağlar bölgesindeyim. Burada güzel faaliyetlerimiz var. Bu bölgede her gün taşlar, molotoflar atılıyor. Çocuklara okuma salonlarıyla sahip çıktık.”

450 bin nüfuslu ilçede 70 bin çocuk bulunduğuna dikkat çeken Karadaşlı, “27 tane okuma salonumuz var. Bu çocukları kimin eline bırakmak lazım? Biz bu çocuklara sahip çıkmazsak, başkaları sahip çıkıyor.” şeklinde konuştu. Program sonunda misafirlere Akyazı anısına plaket takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • İçişleri Bakanlığından berberler için genelge

   İçişleri Bakanlığından berberler için ...

   İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması” konulu genelge gönderdi. Genelge ile tüm dünyada devam eden yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınının halk sağlığı...

  • Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabildi

   Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabi...

   Edinilen bilgilere göre sabah saatlerinde virajı alamayan sürücü kontrolünü kaybederek önce çöp konteynırına ardından ağaca çarparak durabildi. Kazada yaralı olmazken araçta maddi hasar meydana...

  • YSK yasak getirmişti Akyazı’da muhtar adaylarının Pankart ve afişleri toplandı

   YSK yasak getirmişti Akyazı’da m...

   YSK, muhtar adaylarının pankart, döviz ve afiş kullanmasına yasak getirmişti. Bu kapsamda Akyazı'da muhtarların pankartları toplandı. Sakarya Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada, Köy Muhtarlığı ve...

  • Cumhur İttifakı adayları Akyazı’da istişare toplantısı yaptı

   Cumhur İttifakı adayları Akyazı’...

   Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP'de Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ve Meclis Üyesi adayları istişare toplantısı yaptı. Cumhur İttifakı Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan, AK...

  • Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazarda bulundu

   Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazar...

   Akyazı Pazar Yeri'nde kaybolan Suriyeli çocuk ailesine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen Suriyeli bir ailenin erkek çocuğu, pazar yerinde kayboldu. Vatandaşların bulduğu çocuk...

AKYAZI ANKET

Üzgünüm, anket şu an aktif değil!

GÜNÜN HABERLERİ