Has Parti Yeni Anayasa Kitapçığını Dağıttı

Has parti genel merkezi tarafından hazırlanan anayasa kitapçığı taslağının tanıtımını yapmak amacıyla Has parti Akyazı ilçe başkanı Erkan Çohrulu ve yönetimi Akyazı kaymakamı Erdoğan Beypınar’ı ve Akyazı muhtarlar derneği başkanı murat öz ü ziyaret ederek hazırlanan anayasa kitapçığı dosyasını verdiler.

Has parti ilçe teşkilatı başkanı Erkan Çohrulu ve yönetimi ilk önce Akyazı kaymakamı Erdoğan Beypınar’ı ve muhtarlar derneği başkanı murat öz ü ziyaret ederek genel merkez tarafından hazırlanan anayasa kitapçığı hakkında bilgi verdi.

Akyazı kaymakamı Erdoğan Beypınar kendisine verilen anayasa kitapçığını alarak, hangi partinin ne gibi bir düşüncesi varsa ne gibi bir çalışması varsa yapılacak olan anayasa ya bu şekilde teklifle gelerek çalışmasını yapması gerekiyor. Bu konuda yapmış olduğunuz örnek çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum ülkemiz için hayırlı olsun dedi.

Yapılacak olan yeni anayasa’da bütün sivil toplum örgütlerinin ve siyasi kuruluşlarının katkısı olması gereken bir konu olduğunu belirten Akyazı muhtarlar derneği başkanı murat öz, has parti ilçe teşkilatı tarafından bize getirilen hazırlamış oldukları anayasa kitapçığını aldık muhtarlarımızla inceleyeceğiz. Bizim tespit ettiğimiz konularda başkanımızla tekrar bir araya gelerek görüşeceğiz. Yeni yapılacak olan anayasa’da bütün sivil toplum örgütlerinin ve siyasi kuruluşlarının katkısı olması gereken bir konu. Bu konuda has parti güzel bir çalışma yapmışlar kendilerine teşekkür ediyorum dedi.

TÜRKİYENİN EN BÜYÜK SORUNU BUYSA BİZ BU ÇALIŞMANIN İÇİNDEYİZ

İlçe başkanı Çohrulu yapılmaya çalışılan anayasanın ilkeler konusunda ve ana başlıklar halinde nasıl olmalı konusunda genel merkezimiz tarafından yapılan bir çalışmamız var. Türkiye büyük millet meclisi başkanı tarafından söylenen; bize çalışmayla gelen tek partisiniz dediği çalışma bu. Türkiye’nin her bölgesinde bulunan teşkilatlarımız bulundukları bölgede sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek yapılmış olan çalışmalarımızın tanıtımı yapılmakta. Amacımız Bizlerin göremediği veya dağıtımını yapmış olduğumu sivil toplum kuruluşları şu da olabilir dediği konuları ortaya çıkararak yeni anayasa bulunmasını sağlamaktır. Bizim bu konuda bir çalışmamız var. Bu çalışmaya bizler yabancı değiliz. Türkiye’nin en büyük sorunlarından biri buysa evet biz bu çalışmanın içindeyiz

dedi. dedi.

Kaynak;  Akyazı Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir