Hocalı Katliamı İle İlgili Açıklama

Akyazı Ülkü Ocağı Üniversite teşkilatı bugün saat 14:00’da Hocalı katliamının 21. Yılı münasebetiyle ilgili açıklamada bulundular.

Bir grup öğrencinin katıldığı bildiride şunlar okundu.

Kendi yurtlarında bağımsız yaşamayı istemekten başka bir düşüncesi olmayan bu soydaşlarımıza karşı, Ermeni çeteleri, 1992 yılının 25 şubatında, bölgede ki 366. Alayın da desteği ile Hocalı kasabasına girdi. Azeri resmi kaynaklarına göre, 83 çocuk, 106 kadın, 70 den fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 kişi hunharca katledilmiştir. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde şehitlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başlarının kesildiği görülmüştür” dedi.
Bu işgal ile Azerbaycan Devleti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında ileride kurulması muhtemel olan dil birliği ve fikir birliğine küresel sermaye tarafından set çekilmiştir. “Azerbaycan’ın Karabağ bölgesinde böyle büyük bir katliam yaşanırken, katledilenler ‘Türk’ olduğunda derin bir sessizliğe gömülen o şaşalı uluslar arası kuruluşlar ve devletler gelişmelere seyirci kalmış, Ermenilerin yaptığı katliamlara ve işgal hareketlerine tepki göstermemişlerdir. Ne yazıktır ki bu katliamda masum insanların zalimce katledildiği olayların görüntüleri ve belgeleri mevcut iken, dünya basını bu konuya kayıtsız kalarak gerekli özeni göstermemiş; bilakis geçtiğimiz günlerde de gündeme gelen sözde Ermeni soykırımı iddialarına ise bizzat eğilerek bu soykırımın yaygaralığını kendisine bir görev bilerek yıpratma politikalarına ahlaksızca devam etmiştir. Bilgi ve belgeleri olmayan, buna rağmen Fransız Parlamentosu’nun “Fransız” kalarak kabul ettiği Ermeni soykırımı iddialarını kabul etmeleri oldukça komiktir. Bu soykırımın tarafı olduğunu iddia eden Ermenistan Devleti’nin neden resmi kaynaklarını tarihçilere açmadığı ise büyük bir muammadır. Ermenistan Devleti acaba yakın geçmişte Hocalı’da ve birçok yerde daha yaptığı kanlı soykırımların gün yüzüne çıkmasından mı korkmaktadır?
Ayrıca merak etmekteyiz ki Türk tarihi boyunca gerçekleşmemiş bir ermeni soykırımı yalanına karşı durmak ve Azeri kardeşlerimizin hakkını korumak yerine Ermenistan’la iyi ilişkiler kurma çabası içerisindeki mevcut hükümetimiz Hocalı’da yaşananlar konusunda neden sorumsuz danranmaktadır ? Sınır kapımızın açılması için gayretleri sürmekte olan Ermeni Devleti’ne hükümetimiz tarafından net bir tavır konularak sözde Ermeni soykırımı idealarından vazgeçip Karabağ’dan çıkamadan ve hocalı katliamının bedelini ödemeden isteklerinin gerçekleşmeyeceği vurgulanmalı ve Karabağ’da ki Ermeni işgaline son verilmelidir. Ülkücü hareket olarak bu konuda Sayın Başbakanımızı ve Cumhurbaşkanımızı göreve davet ediyoruz.
Aradan geçe 21 yıla rağmen Hocalı’da ve diğer Türk topraklarında kaybettiğimiz kardeşlerimizin acılarını hala ilk günkü gibi bağırımızda taşıyoruz. Hocalı şehitlerini rahmet ve minnetle anıyor, Türk İslam âlemine bir kez daha baş sağlığı diliyoruz. Denildi.
Grup açıklamanın ardından olaysız şekilde dağıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir