» 
Hoşgörü üzerine
a aa
Tarih : 01 Kasım 2013 23:11
Hoşgörü üzerine
İnsanları fikirleri ve düşünceleri yüzünden yargılamaktan vazgeçemeyen bir toplumda dünyaya geldim
Hoşgörü üzerine
reklam

1235447_1401876376705488_728772719_nAziz Şimşek ‘ hoşgörü üzerine ‘

Artık yazılarımı haftalık yayına yetiştirme fırsatı bulamıyorum, elimden geldiğince her hafta yazmaya çalışıyorum.Bu haftaki yazım 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısı ile çevremde gelişen olaylardan ötürü izlenimlerimden oluşan hoşgörü temalı oldu.Neyse yazımıza başlayalım.

Daha önce bu kadar içten içliye dikkatimi çekmemişti.Bazı kişilerin çok savunucu ve bazılarının ise çok kışkırtıcı tutumlar izlediğine şahit oldum.Öncelikle ülke içinde var olmuş olan bi taraflaşma ve ayrımcılık gerçekten aşırı ilerlemiş durumda..

Hoşgörüyü özlüyorum, bunu öylesine söylemiyorum ha, sakın okuyup geçme gerçekten kalpten söylüyorum Hoşgörüyü özlüyorum..

İnsanları fikirleri ve düşünceleri yüzünden yargılamaktan vazgeçemeyen bir toplumda dünyaya geldim.Kendimi bildim bileli anlayamadığım diğer nokta ise  fikirlerin ve düşüncelerin belli bir kesim tarafından sahipleniliyor olması..

Milliyetçi düşünce deyince şu kesim, İslami düşünce deyince şu kesim, Cumhuriyetçi düşünce deyince şu kesim diye neden ayrımcılık üzerine yürütülen ve kışkırtmalarla halkı birbirine düşüren bir siyasi yapımız mevcut  anlam veremiyorum.

İnsanın doğuştan gelen ve birileriyle birlikte uyum içinde yaşama güdüsünün var olduğunu biliyorum, aynı fikre sahip kişilerin bir araya gelip uyum içinde hareket etmesine lafım yok, benim tedirgin olduğum ve anlam veremediğim nokta; aynı fikre sahip kişilerin kendileri ile aynı fikre sahip olmayanları yerin dibine sokma yarışı..

Maalesef ki farklılıkları hazmedemeyen ve farklı olanı dışlayan  vatandaşları olan ülkedeyim.Bu yurt dışında çok farklı değil, aslen tüm dünya bu halde, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarından daha da hoşgörüsüz devlet ve milletlerin mevcut olduğunu tabi ki de biliyorum..

Yine de içimde bir umut var işte, bir gün belki olur da farklı olanları dışlamaz ve hoşgörü içerisinde yaşarız ve birbirimizden çok şey öğreniriz.Lakin bu tamamen hayalden ibaret gibi görünse de umut kuşu işte kim tutabilir ki özgürce umut ediyorum..

Merak edenler oluyor siyasi düşünce olarak tarafsız haldeyim,yazımda da bu tarafsızlığımı korumaya gayret ettim, kusurum olmuş ise affola..

Yazarın kişisel web adresi:

www.azizsimsek.com.tr

Etiketler :

DİĞER GÜNCEL HABERLERİ

  • İçişleri Bakanlığından berberler için genelge

   İçişleri Bakanlığından berberler için ...

   İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “Berber/Güzellik Salonu/Kuaförlerin Açılması” konulu genelge gönderdi. Genelge ile tüm dünyada devam eden yeni tip corona virüsü (Covid-19) salgınının halk sağlığı...

  • Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabildi

   Kontrolden çıktı ağaca çarparak durabi...

   Edinilen bilgilere göre sabah saatlerinde virajı alamayan sürücü kontrolünü kaybederek önce çöp konteynırına ardından ağaca çarparak durabildi. Kazada yaralı olmazken araçta maddi hasar meydana...

  • YSK yasak getirmişti Akyazı’da muhtar adaylarının Pankart ve afişleri toplandı

   YSK yasak getirmişti Akyazı’da m...

   YSK, muhtar adaylarının pankart, döviz ve afiş kullanmasına yasak getirmişti. Bu kapsamda Akyazı'da muhtarların pankartları toplandı. Sakarya Valiliği önceki gün yaptığı açıklamada, Köy Muhtarlığı ve...

  • Cumhur İttifakı adayları Akyazı’da istişare toplantısı yaptı

   Cumhur İttifakı adayları Akyazı’...

   Cumhur İttifakı'nı oluşturan AK Parti ve MHP'de Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan ve Meclis Üyesi adayları istişare toplantısı yaptı. Cumhur İttifakı Akyazı Belediye Başkan Adayı Bilal Soykan, AK...

  • Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazarda bulundu

   Suriyeli aile büyük korku yaşadı Pazar...

   Akyazı Pazar Yeri'nde kaybolan Suriyeli çocuk ailesine teslim edildi. Edinilen bilgiye göre, ismi öğrenilemeyen Suriyeli bir ailenin erkek çocuğu, pazar yerinde kayboldu. Vatandaşların bulduğu çocuk...

AKYAZI ANKET

Üzgünüm, anket şu an aktif değil!

GÜNÜN HABERLERİ