Hüseyin Yazıcı Cumhuriyet Mahallesi Muhtar Adayı

Muhtarlık SİYASETÇİ İLE BÜROKRAT ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR, ONLARDAN ALIR HALKINA VERİR.

Muhtarlık SİYASETÇİ  İLE BÜROKRAT ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR,  ONLARDAN  ALIR  HALKINA VERİR.

MAHALLE MECLİSİ KURACAĞIZ BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ.

YENİLİKLERE, ETKİNLİKLERE, BİRLİKTELİĞE, HİZMETE ve ÇÖZÜM ÜRETMEYE ADAY OLUYORUM…

Tecrübelerimi, yetkilerimi halkımızla paylaşmak için MUHTAR Adayı Oluyorum… Muhtarlığın okulu yoktur, muhtarlık okul eğitimi almadan devletin yetki verdiği kutsal bir makamdır. Yani muhtarlık hayat okulunda yetişen doğruluk, dürüstlük, samimiyet, bilgi, çevre, inanç , kültür,  halk, devlet, hukuk  ve siyaset derslerini verebilenin işidir. Bu anlayışla Muhtarlığı basit ve küçük görmesinler diyerek, kendime güvenerek, severek ve isteyerek hizmet yapmak için Aday Oluyorum. Mahallemizde Halkımızın  yeni Fikirlere, Etkinliklere, Birlikteliğe destek olacağını  düşünerek aday oluyorum.

Ben mahallemde komşularımla, Akyazı’da çevremle yaşadım…

10 YIL MUHASEBEDE ÇALIŞTIM. 20 YIL AKYAZI FM’de BASIN YAYINDA BULUNDUM. 5 YIL BELEDİYEMİZ TOPLU KONUTLARI SATIŞ MÜDÜRLÜĞÜ YAPTIM. 10 YIL BELEDİYEMİZ KÜLTÜR ETKİNLİKLERİNDE ORGANİZASYONDA GÖREV ALDIM. 10 YILDIR AKYAZI EMLAK MÜŞAVİRLİĞİ İLE YATIRIMCILARI ŞEHRİMİZE KAZANDIRDIM. 5 YILDIR SAKARYA’da EMLAKÇILAR ODASI YÖNETİM KURULU ÜYESİYİM. Gece ve gündüz yorulmadan çalıştım, aynı anda birçok işler yaptım. İşte bütün bu Mücadelelerimle, Tecrübelerim, Bilgilerim, Yeteneklerim ve Çevremdeki Dostlarımla Mahallemde Muhtarlık hizmetine hazırım ve adayım.

İnşallah  Muhtar olursam…

Masa başında oturmak için değil, Belediyede, Hastanede, Kaymakamlıkta, ve mahallemizin her köşesinde çalışmak için söz veriyorum. Herkese eşit hizmet etmek için çalışacağım. Bunu adil bir düzende başarmak için, mahalle temsilcileri oluşturularak, mahallemizde MAHALLE MECLİSİ kuracağım,  beraberce  her türlü yardımların, hizmetlerin kimlere, nasıl ve ne şekilde ulaşacağı kararları alınacak toplantılar düzenleyeceğim. Mahalle Meclisimiz ne derse onu yapacağım. Toplantılara mülkiye amirleri, müdürler, yetkili kişilerin katılmalarını sağlayacağım. Hak edenlere yardımlar ve hizmetler yapacağım. Akyazı’da 74 mahalle arasında merkez mahalle otoritesi kazanacağım. Şimdi diyorum ki, gerçekten dilerim Allah’tan halkımıza kim faydalı muhtar olacaksa, O kazansın  !

Muhtarlık, halkı adına soruşturan, araştıran bir hizmettir. Gücünü halktan alır,  halkına güven verir.

Muhtarlıkta; basit bundan sonraki zamanlarda artık düzen değişti, Sakarya’da Büyükşehir , Akyazı’da 76 mahalle var. Artık iş bilenen, Kılıç kuşananındır . “ Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz” sözü Muhtarlara söylenecektir. Herkes muhtar olabilir, fakat Muhtarlık vakti olanın işidir, Muhtarlık hevestir,  Muhtarlık  sevdadır,  Muhtarlık gece mahallede, gündüz devlet dairesinde olabilmektir,  Muhtarlık kimden neyi nasıl isteyebileceğini bilmektir… MUHTARLIK  İYİ BİR  AVUKATLIK, MUHASEBECİLİK, YÖNETİCİLİK, ORGANİZATÖRLÜK ve ÖNCÜLÜKTÜR. İşte bu yüzden hak ve adaletle hizmet edeceğime inandığım için muhtar adayı oluyorum.

Mahallemizde Komşularıma, Büyüklerime, Arkadaşlarıma ve Kardeşlerimize diyorum ki ;

ARTIK KARAR SİZİNDİR,                YETKİ MİLLETİNDİR,HİZMET HAKKINIZDIR,MUHTARLIK BİZİMDİR…( İNŞALLAH )

1

 

2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir