İki Aile Barış Yemeğinde Bir Araya Geldi

Akyazı Dokurcun Beldesi’nde yaşayan Kumaş ve Yıldızhan ailelerin gençleri arasında alacak verecek yüzünden orman işletme bahçesinde dört kişinin bir kişiyi sopalarla dövmesiyle başlayan kavga nedeniyle iki saat sonra karşı tarafın öğrenci servis aracını silahlarla taranması başlayan olaylar jandarmanın müdahalesi ile olaya karışan kişileri adliyeye sevk edilmişti.

Yaşanan olayların ardından Dokurcun ve çevresi köylerde  huzursuzluk baş göstermiş her an bir yerde bir olay çıkma olasılığı herkesi tedirgin etmeye başlamıştı. Durumun vahametini değerlendiren ve tatsız olayların meydana gelmemesi için   bölgenin muhtarları aileleri barıştırmak için her iki aileyle görüşme başlatıldı.

Barıştırma çabası gösteren heyette Muhtarları temsilen  Durmuşlar Köyü  Muhtarı Bekir durmuş ve Kuloğlu muhtarı  Necati Sağlam,  AKP yönetiminden Adem Sağlam devreye girerek olay sonrası yapılan görüşmeler sonucu her iki aileyi barışmak için ikna edildi.
Kumaş ve Yıldızhan aileleri sağlanan barış ortamında Semazen et restoranda onurlarına verilen Barış yemeğinde bir araya getirildi. Yemek öncesi olayı ve barışa giden yolu anlatan Durmuşlar Köyü  Muhtarı Bekir durmuş barış çabalarımıza olumlu cevap veren her iki aile fertlerine ve katkısı olan ilçenin ileri gelenlerine teşekkür etti.
Ailelerin nefislerini yenerek akli selimde buluşmuş olmaları kendilerini memnun ettiğini belirten Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar, Böyle bir barış ortamında bir araya gelmekten duydukları memnuniyeti belirterek  ailelerin nefislerini yenerek akli selimde buluşmuş olmaları bizleri ziyadesi ile memnun etmiştir. Yıllardır barış içinde yaşamış olan aynı bölgenin insanlarının küçük bir mesele sonucunda buralara gelmiş olması hepimizi üzmüştü. Ancak arabulucuların başarılı istişareleri sonunda gelinen son nokta hepimizin yüreğine su serpti. Aileler bizim şahitliğimizde barış yemeğini yediler ve el sıkıştılar. Barıştılar. Sebep olanlara ve her iki aile fertlerine teşekkür ediyorum dedi.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü  Recep Özdemir’in duası ile her iki aile fertleri birbirleri ile el sıkıştılar. Barış yemeğinde ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Ticaret Borsası Başkanı Şener Bayraktar, AKP İlçe Başkanı Nail Kahveci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mesut Papatya, Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Öz, Durmuşlar Köyü  Muhtarı Bekir durmuş ve Kuloğlu muhtarı  Necati Sağlam hazır bulundular.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir