İlçelerin Arıtma Tesisleri Tamamlanıyor

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sakarya’nın tüm bölgelerine dünya standartlarının üzerinde birinci sınıf içme suyu temin etmek için inşa edilen arıtma tesislerinde son hazırlıkların yapıldığını söyledi.

​Rüstem Keleş, “Şehrin merkezinin içme suyu arıtmasını sağlayan Hızırilyas içme suyu arıtma tesislerini 22 Mart Dünya Su Günü’nde devreye almıştık. İlçelerde inşa ettiğimiz tesisleri de kısa bir süre sonra hizmete alacağız. İlçelerdeki tesislerde son bağlantılar ve deneme çalışmaları yapılıyor” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sakarya’nın tüm bölgelerine birinci sınıf içme suyu temin etmek için inşa edilen içme suyu arıtma tesislerinde son aşamaya gelindi. Konu hakkında bilgiler veren SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Bilindiği üzere geçtiğimiz 22 Mart Dünya Su Günü’nde Hızırilyas Tepesin de inşa ettiğimiz İçme suyu arıtma tesislerinden şehrimize su vermeye başladık. Bu tesisin yanında ilçelerde inşa ettiğimiz 5 arıtma tesisinin çalışmalarında da sona geldik. Şu an için arkadaşlarımız son bağlantıları ve deneme çalışmalarını yapıyorlar. Kısa bir süre içerisinde ilçelerdeki tesislerimizden de su vermeye başlayacağız” diye konuştu.

Toplam 27 Milyon TL’lik Yatırım
İlçelerdeki arıtma tesisleri hakkında teknik bilgiler veren Rüstem Keleş, “Sapanca Muradiye ve Kurtköy, Arifiye Hacımercan, Hendek Yeşilyurt ve Karapürçek ilçelerinde inşa ettiğimiz tesisler de Hızırilyas İçmesuyu Arıtma Tesisi gibi tam otomasyonla çalışan tesisler olacak. İlçelerde inşa ettiğimiz bu 5 tesis yılda yaklaşık 20 milyon metreküp suyu arıtabilecek kapasitede. Bu tesisler ilçelerimizde zaman zaman yaşanan bulanıklık sorununa kesin çözüm getirecek. İnşa ettiğimiz bu 6 tesisin toplam maliyeti 27 milyon TL. Türkiye’nin en ileri teknolojisine sahip bu tesisleri birkaç ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir