İmam Hatip Lisesi Yapılması İçin İmzalar Atıldı

Akyazı imam hatip lisesi okul binası yapılması için Akyazı İmam Hatip Lisesi mezunları derneği Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün katılımlarıyla imza töreni düzenlendi.

Akyazı Belediye konferans salonunda yapılan imza töreninde dernek marifeti ile 24 derslikli imam hatip ortaokulu yapılmasına başlanması için hayırlı günde imza töreninde bir araya geldiklerini belirten Vali Mustafa Büyük, “İmam hatip orta ve lise okulları yeni şartlarla hizmet verecek. Yeni eğitim sisteminde ortaokul bölümleri açılmış oldu. Bu nedenle tüm ülkede olduğu gibi ilimiz ve ilçede imama hatip okullarına büyük bir ilgi oldu. Mevcut binalarımız ve okullarımız çocuklarımızın uygun şartlarda eğitim göreceği mekânları hep birlikte hazırlama zorunluluğu ortaya çıktı. Devlet de imkânlarını seferber ederek bunları gerçekleştirecek. Yapılacak olan okullarımız Bir an önce programa alınması ve başlaması için halkımızın desteğini de arzu ediyoruz.

Burada dernek marifeti ile 24 derslikli imam hatip ortaokulu olarak yeni Akyazı Devlet Hastanesi’nin yanında yapılması için bir başlangıç yapıyoruz. Bizim hedefimiz sınıf mevcudunu 24 e çekilmesi var. Yerel yönetimler sivil toplum kuruluşları herkes el birliği ile okulu bir yere kadar yapacak sonrasını biz devralacağız ve okulu biz bitireceğiz. Allah hayırlı netsin diyerek imzaya başlayalım” dedi.

Akyazı İmam Hatip Lisesi mezunları derneği Abdurrahim Atmaca, “Sakarya Valiliği ve Akyazı İmam Hatip Lisesi mezunları derneği ile ortaklaya yeni bir Akyazı İmam Hatip Lisesi inşaatı protokolü imza töreninde bir araya geldik. Yapılacak olan okulun bu aşamasına gelmesinde başta Sakarya Valimiz vekillerimiz ve vekilimiz Sayın Recep Yıldırm’ın belediye başkanımıza düşünceden projeye kadar emeği olan herkese teşekkür ediyorum. 24 derslik olarak yapılacak olan okulumuzun kaba inşaatını bizler dernek olarak bizler yapacağız” dedi.

Sakarya Valiliği ve Akyazı İmam Hatip Lisesi mezunları derneği tarafından düzenlenen imza törenine Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz,Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar, Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, Akyazı İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Abdurrahim Atmaca, , İl Milli Eğitim Müdürü Yavuz Selim Sandıkçı, okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir