İşte İlçe adaylarının açıklanacağı tarih

İlçe Belediye Başkan aday adayları için Milletvekilleri ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun görüşünün alındığı kesin adayların 20-25 Aralık tarihleri arasında açıklanacağı belirtiliyor.

TOPLAM 86 ADAY ADAYI VAR

AK Parti`de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın bölüm bölüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklamasının ardından şimdi gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi. Sakarya’da  16 ilçe için toplamda 86  aday adayının yarıştığı ilçelerde heyecan da artmaya başladı.

VEKİLLERİN GÖRÜŞLERİ ALINDI

İlçe belediye başkan adayını belirlemedeki en önemli kriter olarak halk anketleri öne çıkıyor. Sakarya’da ilk olarak temayül yoklaması yapıldı. Son olarak geçen hafta AK Parti genel merkezinde milletvekillerinin görüşlerinin alındığı ,Milletvekillerine dağıtılan formlarda ilçelerde kimleri belediye başkan adayı olarak görmek istedikleri sorulduğu ifade ediliyor.

ANKETLER TAMAMLANDI

Tüm bu aşamalardan geçilirken, yine AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı tarafından halk anketleri yapıldı. Ancak bazı ilçelerde yaşanan tereddütler nedeniyle ikinci ve üçüncü kez halk anketlerinin de yaptırıldığıda gelen bilgiler arasında yer alıyor. Sonuç itibarıyla Sakarya`da ilçe belediye başkan adaylarını belirlemek adına ortaya konan tüm çalışmaların tamamlandığı belirtiliyor.

ÜST KURULDA DEĞERLENDİRİLİYOR

Tüm ilçelerle ilgili olarak değerlendirmeler AK Parti Genel Merkezi`nde oluşturulan üst kurul tarafından yapılıyor. Üst kurul tarafından hazırlanan değerlendirilme sonuçları ise  Başbakan Erdoğan`ın onayına sunuluyor.

GELECEK HAFTA BELİRLENİYOR

Sakarya’da 16 ilçenin belediye başkan adaylarının ise gelecek hafta sonuna kadar belirlenerek, 20-25 Aralık tarihleri arasında açıklanması bekleniyor. Belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından belediye meclis üyelerinin değerlendirmeye alınacağı ve ocak ayında da açıklanacağı bildirildi.

Sakarya Halk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir