Kama işine bakacak

Ahmet Birinci açıklamasında; “Değerli basın mensupları, MHP Akyazı ilçe teşkilatı olarak ASKF Başkanı Sayın Hüseyin Kama’nın futbol kulübü başkanları ile Ak Parti ilçe başkanı, belediye başkan adayı ve meclis üyelerinin de katılmış olduğu yemekli toplantıda sözde spora hizmet adı altında basına çok talihsiz açıklamalarda bulunduğunu öğrendik. Kendileri şimdiden belediye başkanını açıklamış oldu.

Herkes işine bakacak. Bugüne kadar Akyazı’nın çocuğu diyerek kendisine Federasyon seçimlerinde destek vermiştik. Bu açıklama ile Sayın Kama Akyazı’nın değil Ak Parti’nin çocuğu olduğunu ispat etmiştir.
Kama tabii ki nemalandığı iktidarın gitmesini istemeyecektir. Muslukların kesilmesini istemeyecektir. Bunu anlıyoruz Fakat ya siyaset yapacak ya da futbolla uğraşacak. ASKF Başkanı olarak böyle bir açıklama ne hakkı, ne de haddidir.

Siyaset yapacaksa istifa eder, istediği partiden aday olabilir. Akyazı’nın belediye başkanını bu günden belirlemek vatandaşın tercihine ipotek koymak, vatandaşın tercihini tanımamak anlamına gelir.
MHP ilçe başkanı olarak, daha da önemlisi Akyazı’da 40 yılı aşkın bir sporcu kişiliğe sahip birisi olarak gerek sporculuğumda, gerekse antrenörlük yaptığım dönemde hiçbir sporcunun siyasi kimliği hakkında bir konuşmam olmadı. Olamaz da. Her zihniyetten sporcularla çalıştım fakat öncelikle sporcu kimliğim ile hareket ederek hiçbir bir sporcuya herhangi bir telkinde bulunmadım. Benim sporculuk anlayışım budur. Spor kulüplerinin siyasi arenaya çekilmesine karşı olduğumu beyan ediyorum. Spor kulüpleri hiçbir partinin arka bahçesi olmamalıdır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir