Kasım Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı

Akyazı Belediye Meclisi Kasım ayı olağan meclis toplantısını meclis salonunda yaptı.

Belediye ve meclis Başkanı Yaşar Yazıcı başkanlığında yapılan toplantıda gündem oy birliği ile oylanarak kabul edildi.

Gündeme geçmeden önce Başkan Yazıcı “10 Kasım Atatürk’ü anma günü nedeniyle Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi şükran, minnet ve saygı ile meclisimiz adına anıyorum” dedi.

Ardından 3. maddeden oluşan gündem görüşüldü ve karara bağlandı.
İmarla ilgili olan Gündemin birinci maddesi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün hemen yanında yer alan il özel idareye bağlı binanın emniyet hizmet alanı olarak imar planında tadilat yapılması maddesi ve ikinci maddesi imar komisyonuna oy birliği ile havale edildi.

Gündemin 3. maddesi Temizlik İşleri ihalesinin süresinin 18 ay uzatılması için başkana yetki verilmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündem dışı söz alan MHP Meclis Üyesi Özer Türkan ilçe merkezinde ve bazı ara sokaklarda asfalt yama işlemlerinin eksik olduğunu ayrıca tek yön uygulamasına geçilip geçilmeyeceğini sordu. Başkan Yazıcı, “Asfalt yamam çalışmalarının devam ettiğini tek yön uygulaması ile yaptığımız görüşmeler önümüzdeki hafta kesin şekle dönüşecek ve en kısa sürede trafiğin rahatlaması için bu uygulamaya geçileceğini söyledi. Ayrıca Akyazı’ya köy ve mahallelerinde dahil edilecek olması nedeniyle polisin hizmet alanının büyüyeceğinden 15 dönümlük yer tespiti yapılarak yeni hizmet binası ile ilgili çalışmalar yapılmakta” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir