Katil Altı Yıl Sonra Yakalandı

Akyazı Boztepe köyünde altı yıl önce gerçekleşen cinayeti Akyazı ilçe jandarma komutanlığı tarafından yapılan titiz çalışmaları sonucunda Mithat Bayraktar’ın katil zanlısı B. Yıldıztaş yakalandı.
 Akyazı ilçe jandarma komutanlığı tarafından 2006 yılında Boztepe köyünde borç yüzünden tartıştığı arkadaşı M.Bayraktar’ı babasının av tüfeği ile vurarak öldüren katil zanlısı B.Yıldıztaş’ı bir yıl süren titiz çalışmalar sonucu evinde yakalandı. Katil zanlısı yapılan sorgusu sonucu cinayeti işlediğini kabul etti. Akyazı devlet hastanesinde yapılan sağlık muayenesinin ardından adliyeye sevk edilen B.Yıldıztaş tutuklanarak Ferizli cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre 2006 yılından evinden çıkan ve bir daha geri dönmeyen M.Bayraktar için ailesi tarafından kayıp olduğu ve cinayete kurban gitmiş olabileceği ihtimali ile jandarmaya ihbarda bulundu. Ailesi tarafından yapılan çalışmalar sonucu oğullarının son görüştüğü ve katil zanlısı olabilecek kişi ve kişiler hakkında bilgi toplayarak yetkililerle paylaştı. İlgili makamlarca yapılan çalışmalar sonucu savcılık tarafından cinayetten iki yıl sonra şahsın kayıp olarak aranmasına devam edildi. adli olarak dosyası kapatılan ve 2012 yılı başlarında Akyazı İlçe jandarma Komutanlığı tarafından kayıp olarak aranan M.Bayraktar’ın dosyası tekrar gündeme alınarak yaklaşık 1 yıl süren takip ve delil elde etme sürecinden sonra şüpheli B.Yıldıztaş yakalanıp mahkemede suçunu itiraf ederek tutuklandı.

KATİL MAKTULUN TELEFONUNDA KARTINI KULLANINCA YAKAYI ELE VERDİ

Akyazı ilçe jandarma komutanlığı tarafından kendilerine verilen bilgiler neticesinde motosikleti ve cep telefonunu bulmak için çalışmaları başlatarak cinayetin işlendiği tarihten üç ay sonra kazanın gerçekleştiği ve çalınan cep telefonunda kullanılan kartın sahibine ulaşıldı. Çalınan telefonunda kullanılan kartın sahibi ve yapılan konuşmaların maktulün arkadaşı B.Yıldıztaş’a ait olduğu belirlenerek çalışmalar bu kişinin üzerinde yoğunlaştırıldı. Jandarma tarafından her attığı adımı takibe alınarak deliler somutlaştırılınca Boztepe köyünde yaşadığı eve operasyon yaparak gözaltına alınan Yıldıztaş ifadesinde cinayeti işlediğini kabul etti.

Gözaltına alınan katil zanlısı Jandarma eşliğinde olay yerine giderek cinayeti nasıl işlediğini detayıyla anlatan anlattı. Yıldıztaş, Olay günü bana telefon ederek alacağını istedi. Bende kendisini köye çağırdım. Alacağına karşılık kendisine fındık vermek istedim. Kabul etmedi tartıştık. Bende kendisini babama ait tüfekle kendisini vurdum. Kendisine ait motosikleti ve cep telefonunu alarak İstanbul’da bulunan abimin yanına gittim. Cinayet dosyası kapatıldığı için köye geri döndüm dedi.

Abisinin işlediği cinayeti bilen ve bu olayı sır gibi saklayan Ö. Yıldıztaş, her gece rüyamda çürümüş cesedini görüyorum uykudan terlemiş bir şekilde uyanıyorum dedi. Kardeş Yıldıztaş olay senesinde yaşı küçük olduğundan ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Jandarma katil zanlısı Yıldıztaş’ın gösterdiği yerde maktulün cesedine ulaşmak için kazı çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir