Kaymakam Ballı’dan SAGİAD Ziyareti

Sakarya Akyazı Kaymakamlığına atanan Kamuran Mustafa Ballı, Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği(SAGİAD)Akyazı şubesine iade-ii ziyarette bulundu.

Yurt dışı seyahatlerinin, hayata ve ticarete bakış ufkunu önemli oranda geliştirdiğinin altını çizen Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, her iş adamının mutlaka yıllık planları içerisinde yurt dışı seyahatlerini koyması gerektiğini söyledi.
İklimi, coğrafyası gelişime müsait bir ilçe olduğunu ifade eden Kaymakam Ballı ”Akyazı’nın çehresini değiştirmek için eğitime ihtiyaç var. Özel okulu kaldıracak potansiyel görmekteyim.4 yıllık üniversite olduğu zaman, nitelikli nüfus olacaktır. Esnafın hizmet kalitesi aratacaktır. Bürokrasi olarak üzerimize düşen vazifemizi yerine getireceğiz.”dedi.

Kaymakam Ballı “Akyazı da gerçekten çok güzel nimetler var. Açık söyleyeyim, Allah en güzel nimetlerinin birçoğunu Akyazı için vermiş. Ve Akyazılılar Allah ın torpilli kulları. Torpilli kulun da kıymetini bilmesi gerekir. İlçemiz, yılın büyük bir kısmında 3 mevsimin yaşanabileceği güzellikte bir yer.” dedi.

İşadamlarına doğruluk ve dürüstlükten taviz vermemelerini isteyen Kaymakam Ballı, “Doğruluk ve dürüstlük deyip geçmeyin. İnsanın sözü yüreğinden kopup gelmeli. İçi başka dışı başka olmamalı. Beyin ve kalp uyumu olmalı. Söz verme konusunda oldukça ihtimamlı davranmak lazım. Konuşmak insana sorumluluk ve yükümlülük katar. Bu bilinç sende hâkim olursa çevren dolar taşar ama için başka dışın başka ise çevrende olanlar bir gün gelir kaçar. Bu yüzden mesuliyetimiz altındakilere doğruluğu ve dürüstlüğü aşılamak, bir görev addedilmeli.” şeklinde konuştu.

SAGİAD Akyazı Şubesi Başkanı Hüseyin Kav da,“Derneğimiz, küçük işletmelere profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti vermektedir. Belirli aralıklarla yaptığımız kahvaltı programları ve çeşitli etkinliklerimizle seçkin işadamlarıyla bir araya gelmek, bizleri onurlandırmakta, geleceğe olan güvenimizi artırmaktadır. Bu birliktelerimiz, başta yöremiz olmak üzere, memleketimizin lehine olan her menfaatte, dayanışma içerisinde olacağımızın göstergesidir” diye konuştu.

SAGİAD düzenlemiş olduğu birçok faaliyetle Akyazı iş adamlarına yeni kapılar açmakta, girişimcilere idealler göstermekte olduğunu ifade eden Başkan Kav ”Bağlı bulunduğumuz TUSKON Federasyonun güçlü iletişim ağı sayesinde, iş bağlantısı kurmak istediğimiz ülkeler ve şahıslarla alakalı, piyasa bilgilerine ulaşmak birçok ticari ataşeliğin vereceği bilgilerden daha güvenli ve daha ivedidir. Girişimciler olarak bizler, SAGİAD’a üye olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Aynı ortak paydada buluşan insanın bile bir araya gelemediği günümüz coğrafyasında, bu denli seçkin Akyazılı işadamının buluşması, mutluluk vesilesidir. ”dedi.

resim8105_2 resim8105_5 resim8105_6

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir