Kazakistanlı Öğrenciler Akyazı’dan Memnun

Kazakistanlı öğrenciler Akyazı ilçesini çok beğendiler.

Sakarya Akyazı ilçesi Hacı Kemal Erimez Öğrenci Yurdu, Kazakistan’da Türk okullarında okuyup mezun olan, yurtdışında çeşitli üniversitelerde okuyan Kazakistanlı öğrencileri misafir etti.

Hacı Kemal Erimez Öğrenci Yurdu Müdürü İlhan Dinç, Akyazı olarak soydaş, kardeş ve akrabaları ilçede ağırlamaktan, onlara ilçeyi, Türk kültürünü tanıtmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti. Dinç, bu tür önemli etkinliklerin, kardeş topluluklar açısından büyük fayda getireceği kanaatinde olduğunu söyledi

Kazakistanlı öğrencilere yemek veren Akyazı İlçe Müftüsü Mehmet Şenokur,”Onlar bizim misafirimiz. Misafirlerimiz bizim için çok kıymetli. Her zaman öğrencilerimize yardım etmek için bizler buradayız.”dedi.

Türkiye’nin dünyadaki en büyük markası olan Türk okullarından mezun olan öğrencileri gördükçe görevini en güzel şekilde ifa ettiğini belirten Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar ”Bu okulları daha yakından tanımak ve takdir etmek, her Türk’ün vazifesidir. Gerçekten bu okullar kuruluş ve Türkiye’nin dışarıya açılması ve tanıtılması bakımından iftihar edilecek bir seviyededir.”şeklinde konuştu.

Bu sevgi halkası ve gönüllerin buluşması ülkemizde ve dünyada her yere mutlaka ulaşacağını ifade eden Kuzuluk Belde Belediye Başkanı Bilal Soykan ”Görünmez kahramanlara minnettarım. Dünya var olduğu sürece barış ve hoşgörü için dünyayı bir sulh adası haline getirmeye çalışan, gönül dili Türkçemizi dünyaya öğreten bu gönüllüleri Allah muvaffak etsin. Bu gülleri yetiştiren öğretmenlere çok teşekkür ediyoruz” dedi. Bu arada, Müftü Mehmet Şenokur’a Kazakistanlı öğrenciler çeşitli hediyeler verdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir