Kitap okuyan Öğrenciler ödüllendirildi.

Sakarya Akyazı ilçesinde Hacı Kemal Erimez Öğrenci Yurdu’nda ‘Kütüphane Haftası’ çerçevesinde kitap okuyanlar ödüllendirildi.

Kütüphanelerin öneminin vurgulanması ve fertlere okuma alışkanlığının kazandırılması amacıyla kutlanan ‘Kütüphane Haftası’ nda Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu’nda kitap okuyanlara çeşitli hediyeler verildi.

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla, çeşitli etkinlikler düzenlendiğini belirten Yurt Müdürü İlhan Dinç” Hayatın her alanında başarılı olmak, gerekli bilgilerle donanmak için kitap okumak gerektiğini “söyledi.

Bir ülkenin kalkınmasının sağlanması ve çağdaş medeniyetler seviyesine yükselebilmesi ancak eğitilmiş insan gücüyle mümkündür. Eğitilmiş insan gücünün yetiştirilmesinde de, eğitim ve öğretimin en vazgeçilmez aracı şüphesiz kitaplardır şeklinde konuşan Hacı Kemal Erimez Akademi Yurdu Müdürü İlhan Dinç” Bu haftayı fırsat bilerek, kendimiz ve çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı ve en iyi dostun, arkadaşın kitaplar olduğunu hatırlatalım. Okumak ve dinlemek bizim dinimizde var. Cahil olmamak için ya okuyun ya da dinleyin. Sosyal paylaşım sitelerinde gezinme, TV’de dizi ve maç izleme alışkanlıklarımızı bir tarafa bırakarak tutkuların en güzeli olan kitap okuma alışkanlığı kazanmak için ailece kitap okuyalım. Çocuklarımızın elinden tutarak kütüphanelerimize götürelim.”dedi.

Kütüphaneden en çok kitap okuyan öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir