Kocaeli İşadamları Akyazı’da incelemelerde bulundu

Kocaeli Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği(KASİAD)bünyesinde çalışan Genç KASİAD üyeleri, Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneği(SAGİAD)Akyazı Şubesi tarafından ilçenin önde gelen fabrikalarından Aydın Örme, NTG Plastik, Çark Tekstil ve Yılpar Parkeye ziyarette bulundular.

Genç KASİAD Başkanı Nusret Alp ve üyelerden oluşan 15 kişi, SAGİAD’ın davetlisi olarak Akyazı’ya geldi.

Kahvaltı ve Fabrika Ziyareti

Genç KASİAD üyeleri, SAGİAD Akyazı Şubesi dernek hizmet binasına bir araya gelerek, İzmit ile Akyazı arasında ticari iş birliğinin canlandırılması kararlaştırıldı. Birlikte kahvaltı yapan SAGİAD ve KASİAD’ın Genç Kulüp üyeleri; birbirleriyle tanışarak, sohbet etme imkânı buldu. SAGİAD Akyazı Şube Başkanı Hüseyin Kav ve Yönetim kurlu üyeleri ile Sakarya SAGİAD il Genç Kulüp Başkanı Ünal Ünalan ve yönetim kurulunun da katıldığı programda diyalogun geliştirilmesi adına bir araya gelmenin, iş hayatında sosyalleşmeye de faydalı olacağı konusunun altı çizildi. SAGİAD ve KASİAD’ın Genç Kulüp üyeleri; Aydın Örme, NTG Plastik, Çark Tekstil ve Yılpar Parke fabrikalarını gezdiler ve üretim hakkında bilgi aldılar. Ziyaretlerde tecrübelerinden ve girişimcilik deneyimlerinden istifade ettiler.
SAGİAD Akyazı Şube Başkanı Hüseyin Kav ise, düzenledikleri faaliyetlerle Akyazı işadamlarına yeni kapılar açmakta, genç girişimcilere idealler göstermekte olduklarını belirtti. Bağlı bulundukları TUSKON’un güçlü iletişim ağı sayesinde iş bağlantısı kurmak istedikleri ülkeler ve şahıslara ilgili piyasa bilgilerine güvenli bir şekilde ulaştıklarını ifade eden Kav,”Bizler, SAGİAD’a üye olmanın ayrıcalığını yaşıyoruz. Aynı ortak paydada buluşan insanların bile bir araya gelemediği günümüz coğrafyasında, bu denli seçkin genç işadamının buluşması mutluluk vesilesidir.”diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir