Küçücek’te Samanlıkta Çıkan Yangın Korkuttu

Akyazı Küçücek Mahallesi istiklal caddesi Hasan Çavuş sokakta Hüseyin Selvican’a ait ahır ve samanlık yanarak kullanılmaz hale geldi.
Edinilen bilgilere göre Olay yerine gelen Sakarya büyük şehir belediyesi Akyazı itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesi ile büyümeden kontrol altına alınan yangın, hemen bitişikte bulunan iki katlı bir evin ve caminin yanmasını önlemiş oldu. Yaklaşık 3 saat süren söndürme çalışmaları sırasında dumandan etkilenen itfaiye erlerine çevredeki vatandaşlar tarafından ayran ve su ikram edildi.

Akyazı belediye başkanı Yaşar Yazıcı’da olay yerine gelerek Ahır ve samanlığı yanan Hüseyin Sevilcan’a geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yangın söndürme çalışmalarını bir süre yakından inceleyen Yazıcı daha sonra olay yerinden ayrıldı.

Ahır ve samanlığı yanan Hüseyin Sevilcan “ Yangının; traktör römorku üzerinde bulunan ve üzeri yaklaşık 4 aydır branda ile örtülü olarak bekletilen saman balyalarının üzerini açması ile samanların biranda alev alması sonucu çıktığını söyledi. Sevilcan Römork üzerindeki samanları söndürmeye çalışırken büyüyen alevler biranda bitişikte bulunan samanlığa sıçradı. Hemen Akyazı itfaiyesini aradım. İtfaiye ekipleri 5 dakika daha geç gelselerdi ahırda bulunan 15 büyük baş hayvanım yanarak telef olacaktı. Komşularımın yardımı ile hayvanları ahırdan çıkarttık. Ahırın yanması önemli değil herhangi bir can kaybı olamamasına seviniyorum dedi.

İtfaiye ekipleri Yangının kesin çıkış sebebini araştırıyor.

Jandarma olayla ilgili soruşturma başlattı.

resim8286_2 (1)resim8286_3 resim8286_9

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir