Kuzuluk’ta Yıkım Keşfi Tedirginliği

Yıkım Keşfi İçin Gelen Ekipler Esnafı Tedirgin Etti.

Akyazı Kuzuluk Beldesi Enver Ören Caddesinde Orman İşletmesine ait arazi üzerinde bulunan belediye ait 29 işyerinin yıkım keşfi için gelen heyet esnafta tedirginlik yaptı.
İhlas Kuzuluk Kaplıca Evleri karşısında orman arazisi üzerine zamanında Kuzuluk Belediyesi tarafından yapılarak esnafa satılan belediye dükkanlarına keşif için gelen hakim, savcı ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, dükkanları tek tek gezerek keşif yaptılar.
Orman İşletme Müdürlüğünce mahkemeye verilen ve mahkemesi süren belediye dükkanları sahipleri adına vekalet eden Av. Ali Ateş; “Bu dükkanların bulunduğu yer orman. Orman kanununda turizm bölgelerinde turizm amaçlı seyyar yapılar yapılabilir. Yapılacak tek şey burada, belediye bu yer ile ilgili tahsis isteyecek ve vatandaşa kiralayacak. Bu tahsis işlemi belediye açısından hiçbir şekilde sorun teşkil etmeyecek. En ufak bir yükümlülük, sorumluluk getirmeyecek bir şey” dedi.
Esnafa destek için esnaf ziyaretleri yapan MHP İlçe Başkanı Ahmet Birinci ve MHP Akyazı Belediye başkan adayı Bahattin Dertlioğlu’ da esnaf ve avukattan bililer aldı.
Daha sonra belediye dükkanlarında işletmecilik yapan Belediye meclis üyesi adayı Kazım Yazıcı’nın iş yerine gelen MHP ilçe başkanı Ahmet Birinci ve MHP Belediye başkan adayı Bahattin Dertlioğlu, burada esnafları dinledi.  Jandarma ekipleri keşif esnasında hazır bekledi. Keşif olaysız sürerken esnaf soruna çözüm için belediyenin devreye girmesini istedi.

resim9203_2

 

resim9203_3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir