Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliği 2013 yılı Dane Mısır alımlarına başladı. Kooperatiflerde Mısır alımları tüm hızıyla sürerken Bölge Birliğinin, ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında 10 bin ton Mısır alımı hedeflendiği öğrenildi.

Genel Müdür Yardımcısı Sefa Çağlayan ve Bölge Müdürü Mehmet Kalkan, Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde ve Tarım Kredi Yem A.Ş. Sakarya fabrikasında incelemelerde bulundu. Burada yetkililer ile görüşen Çağlayan “Tarım Kredi Kooperatifleri olarak görevlerimizden bir tanesi olan ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında yörede büyük önem arz eden dane Mısır, Bölge Birliğimize bağlı kooperatiflerce alınarak yine kendi iştirakimiz olan Tarım Kredi Yem A.Ş’ de değerlendirilmektedir. Ürün alımları ile ortaklarımızın ürünlerinin değerinde alınması sağlanmaktadır” dedi.

Mısır alımı ile ilgili olarak bir açıklama yapan Bölge Müdürü Mehmet Kalkan, ortaklarının ve iştirakleri Tarım Kredi Yem A.Ş.’nin yemlik hammadde talepleri doğrultusunda Mısır alımına başlandığını, Bölge Birliğine bağlı Akyazı, Arifiye, Söğütlü, Budaklar, Adapazarı, Uzuncaorman, Kazımpaşa, Kayalarreşitbey, Karapürçek, Yeniormanköy, Yeşilyurt, Ferizli ve Osmanbey Kooperatiflerinde alımı yapılan Mısırların Tarım Kredi Kooperatifleri iştiraki olan Tarım Kredi Yem A.Ş. Sakarya yem fabrikasına satışının gerçekleştirildiğini belirtti.

Bölge Müdürü Kalkan, Kooperatifçiliğin amaçlarından biri olan ortak ürünlerinin değerlendirilmesine önem verdiklerini, amaçlarının ortakların ve üreticilerin ürünlerini değerinde satmalarını ve pazar sıkıntısı yaşamamalarını sağlamak olduğunu dile getirdi.
Ürünlerini Tarım Kredi Kooperatifleri aracılığı ile değerlendiren Ortaklar ise, Kooperatifler sayesinde ürünlerini değerinde pazarladıklarını, Tarım Kredi Kooperatiflerinin piyasada denge unsuru olduğunu ve bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Bölge Birliğinin, ortak ürünlerinin değerlendirilmesi kapsamında bu yıl 10 bin ton Mısır alımı hedeflediği öğrenildi

resim8217_2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir