Mısır ve Suriye’de Kan Akmaya Devam Ediyor

Suriye’de 3. yılına giren özgürlük mücadelesinde Katil ESED soykırım yapmaya devam ediyor.

Akyazı Adalet ve Özgürlük Platformu adına  Kayseri Gönüllü Kültür Teşekkülleri sözcüsü Rıza BOZDAĞ  yaptığı açıklamada “Bu güne kadar 100 binin üzerinde insanın ölümüne 200 bin insanın kaybolduğuna milyonlarca insanın ülkeyi terk etmesine, milyonlarca insan ülke içinde evsiz barksız savunmasız, vicdanının kabul edemeyeceği perişan bir hayat yaşamak zorunda kalmasına sebep olan Beşer ESED ve Baas zulmü Suriye halkını soykırımdan geçirmeye dönüştürdü.

Yakınında Lübnan’daki Hizbullah ve İran’ın desteğini, Rusya ve Çin’in ekonomik ve silah desteğini alan Beşer ESED kendi ülkesinde özgürlük isteyen Suriye halkına bu güne kadar uyguladığı zulüm yetmiyormuş gibi şimdi de kimyasal silahlarla saldırıya geçti.

Geçtiğimiz Çarşamba günü Beşer ESED askerlerinin Şam’da Suriye halkına karşı kimyasal gaz kullanarak yaptığı saldırıda ilk belirlemelere göre 1500 den fazla insan öldü binlerce insanda yaralandı. İnsanlığın bittiği yer denen bu olay tüm dünyanın gözü önünde işlendi, ne yazık ki dünya seyretmekle yetindi.

Orta Doğunun diğer ülkeleri Mısırda meşru ve seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammet MURSİ’yi Temmuz ayı başlarında yaptıkları darbe ile deviren ve bu güne kadar 5000 Mısırlı Müslümanı katledip 10 binden fazlasını yaralayan, İsrail Arabistan kırallığı, kahpe ülkeler ABD ve AB destekli eli kanlı Mısır cuntasının, millet iradesine sahip çıkan mısır halkına ve Müslüman kardeşlere uyguladıkları katliamlarına devam ediyorlar.

Mazlumder olarak  Suriye’deki insanlık dışı kimyasal saldırıda hayatlarını kaybeden mazlum Suriyeli kardeşlerimize ve Mısır’da eli kanlı darbeci Mısır cuntasının askerleri tarafından katledilen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralananlara acil şifalar Mısır ve Suriye halkına başsağlığı diliyoruz. Mısır ve Suriye’nin katil ve Despot cuntacılarını lanetliyor, Suriye ve Mısır halkının daha fazla yok olmaması için vicdanını ve insanlığını kaybetmemiş devlet kurum teşkilat ve insanları olaya sahip çıkmaya harekete geçmeye davet ediyoruz “dedi.

Anadolu Platformu Başkanı Ramazan KAYAN hocanın duasıyla son bulmuştur.

resim7871_2 resim7871_3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir